Авторські статтіТехно

Під брендом Nokia незабаром будуть продаватися камери для віртуальної реальності

Nokia повертається на ринок споживчої електроніки, але її нові продукти більше схожі на літаючу сферу з «Зоряних воєн», ніж на більш звичні смартфони, якими фінська компанія з успіхом займалася в минулому. У середу Nokia розповіла про плани виходу на ринки систем віртуальної реальності та розважальної електроніки.

«Це буде відродження Nokia, вже не вперше за 150-річну історію компанії», – заявив Рамзі Хайдамус, президент Nokia Technologies, каліфорнійського підрозділу Nokia.

Два роки тому Nokia продала свій підрозділ смартфонів корпорації Microsoft, і нинішній проект стане першиою з тих пір спробою створити популярний пристрій під брендом фінської компанії. Крім того, що Nokia погодилася ліцензувати свій бренд і фірмові технології для виробництва планшетних комп’ютерів і планує аналогічну стратегію в області смартфонів.

Першим з продуктів Nokia нового покоління стане сферична цифрова камера Ozo. «Пристрій розроблений нами, і ми ж самі виробляємо його на підприємствах у Фінляндії, – говорить Хайдамус. – Це ознаменує наше повернення на споживчий ринок, тільки на цей раз ми сфокусуємось на контенті ».

Ринок пристроїв віртуальної реальності (VR) вельми насичений, на ньому присутні розробки Google, Facebook, Sony і HTC. У споживачів така продукція користується поки обмеженим попитом, але постачальники розраховують, що в майбутньому цей ринок істотно виросте і VR-пристрої стануть невід’ємною частиною домашніх розважальних систем. Серед можливих сфер застосування новинок Nokia Хайдамус назвав розваги, освіту, рекламу і професійну журналістику. Зокрема, використання камери Ozo при веденні новинного репортажу про марш протесту допоможе створити у глядача відчуття знаходження в натовпі. «Поки ринок цей невеликий, але незабаром люди оцінять можливості, надані  пристроями VR, – говорить Хайдамус. – Вони дозволяють створювати професійний контент ».

Продавши свій телефонний підрозділ, Nokia сфокусувалася на поставках мережевого обладнання телекомунікаційним компаніям, проте її керівництво не залишило намірів повернутися на споживчий ринок, скориставшись популярністю бренду. За словами Хайдамуса, лінійка VR-продуктів Nokia буде розширена, до неї увійдуть пристрої, розраховані на «просьюмер» – просунутих користувачів, які не тільки споживають контент, але і виробляють його. Крім того, пообіцяв Хайдамус, в найближчі два роки Nokia планує вийти принаймні на один суміжний ринок.

Спеціалізується на системах VR компанія Jaunt з Кремнієвої долини заявила про підтримку платформи Nokia для створення різного контенту, включаючи новинні і спортивні репортажі, музичні трансляції та фільми. «Можна буде швидко отримувати об’ємну картину всього навколо, не займаючись стикуванням кадрів на етапі редагування і монтажу, – говорить президент Jaunt Кліфф Плумерия. – Ринок VR росте швидко, але єдиний реальний чинник збільшення попиту – це якісний контент ». Плумерия додав, що нові камери для VR-зйомки в режимі реального часу будуть доступні в найближчому майбутньому. Перед виходом на ринок пристрої повинні пройти остаточне тестування.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.