Зазвичай людина не відчуває биття свого серця. Але часто при фізичних навантаженнях, в стресових ситуаціях серце починає прискорено битися, порушуючи звичний ритм. Може з’явитися різка слабкість, почастішає дихання, посилитися потовиділення. Такий стан називається аритмією.
Як допомогти своєму серцю повернутися в нормальний ритм, якщо немає можливості звернути до фахівця, а під рукою відсутні необхідні ліки?
Тимчасово «вгамувати» аритмію серця можливо, якщо скористатися простими методами, що наведені нижче.
Використовуйте дихання
Глибоко вдихніть і затримайте дихання. При цьому необхідно як би натужиться. Зафіксуйте це стан на 5-10 секунд.
Повільно зробіть видих, намагаючись виштовхувати повітря порціями через губи, складені в трубочку.
Слід повторити цю процедуру кілька разів.
Цей прийом дозволить активізувати парасимпатичну нервову систему, зменшіть частоту серцевого ритму.
Розмасажуйте синокаротидную зону
Синокаротідна зона знаходиться в районі шиї під нижньою щелепою, у місці, де сонна артерія поділяється на внутрішню і зовнішню. Дана зона бере участь у регуляції артеріального тиску і нормалізації частоти серцевих скорочень.
Для масажу синокаротидної зони використовують великий палець руки, яким м’яким яко натискають на дану область протягом 3-5 хв., спочатку з одного боці шиї, потім з іншого.
Обережно натисніть на очні яблука
Якщо порушення серцевого ритму не пов’язане з патологічними захворюваннями серця, а є наслідком стресу, фізичної перевтоми, то можна застосувати досить простий спосіб для нормалізації серцебиття.
Для цього необхідно 2-им і 3-ім пальцями рук протягом хвилини м’яко натиснути на очні яблука.
Дію, за потреби, повторити.
Порахуйте вголос свій пульс
Іноді для нормалізації серцевого ритму досить використовувати звичайний рахунок вголос.
Сядьте на стілець і закрийте очі. Покладіть праву руку на зап’ясті лівої руки.
Після того, як відчули пульс, починайте протягом 3-5 хв. вважати вголос серцеві скорочення. Цифри називаються чітко, по черзі, при цьому не звертайте увагу на той факт, що пульс може трохи випадати з розміреного рахунку.
Через годину аритмія, по мірі рахунку, буде зменшуватися, і серцевий ритм поступово прийде в норму.
Спробуйте «умовити» аритмію
Сядьте або ляжте на підлогу, розслабитеся, закрийте очі.
Праву руку покладіть на серце і почніть з ним розмовляти. Спокійним тоном спробуйте умовити» своє серце не хвилюватися: «Заспокойся, не треба так поспішати… раз, два… три. Все буде добре. Ну, ось бачиш, все виходить, спасибі тобі…»
Слова можуть бути найрізноманітнішими, головне – відволіктися від усіх проблем і 5-10 хвилин присвятити самому головного органу – Вашому серцю.
Зазвичай такий прийом самонавіювання допомагає і серцевий ритм відновлюється.
У більшості випадків при перевтомі або стресі застосування цих простих способів заспокоєння серця дозволяють нормалізувати його роботу. Тим не менше, не можна забувати про основне правило, яке необхідно застосовувати при будь-яких відхиленнях в роботі з серцем – це як можна швидше звернути до лікаря. Тільки фахівець поставити правильний діагноз і призначить результативне лікування