Павлоградський хімічний завод отримав кошти на утилізацію палива міжконтинентальних ракет

20 травня Кабінет міністрів своїм рішенням виділив кошти з резервного фонду на утилізацію твердого ракетного палива міжконтинентальних ракет на Павлоградському хімічному заводі та утилізацію рідкого палива (гептилу)  на «Південмаші»

Про це повідомив заступник глави Комітету Верховної ради з питань розвитку економіки Дмитро Кисилевський на своїй сторінці у Facebook, передає Країна Сьогодні

Виділені кошти допоможуть знизити ризик техногенної катастрофи, масштаб якої навіть важко уявити. Паливо вибухонебезпечне – і рідке, і тверде. Підприємства, незважаючи ні на що, забезпечують його нормальне зберігання. Але держава не має права зволікати з виділенням грошей на такі завдання. У зоні потенційного ураження в Дніпрі, не дай Бог, щось трапиться, близько 100 тисяч осіб. У Павлограді теж немало, – написав він.

За даними Дмитра Кисилевського, ПХЗ отримає 133,4 млн грн ,  «Південмаш» – 15,1 млн грн.

Як повідомлялось, у зв’язку недофінансуванням програми з утилізації міжконтинентальних балістичних ракет «Скальпель» ще в лютому ПХЗ був вимушений звільнити 562 працівника.

Нагадаємо, що в 1997 році Україна прийняла державну програму з утилізації міжконтинентальних балістичних ракет РС-22 (за класифікацією НАТО – СС 24 «Скальпель»). Тоді були знищені шахтні пускові установки, розформована 43-тя ракетна армія, розібрані ракети,  а ступені балістичних ракет відправили на Павлоградський хімічний завод для утилізації.  На Павлоградському заводі змогли самостійно створити технологію з утилізації твердого ракетного палива, якої не має жодна країн світу.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh