20 травня Кабінет міністрів своїм рішенням виділив кошти з резервного фонду на утилізацію твердого ракетного палива міжконтинентальних ракет на Павлоградському хімічному заводі та утилізацію рідкого палива (гептилу) на «Південмаші»
Про це повідомив заступник глави Комітету Верховної ради з питань розвитку економіки Дмитро Кисилевський на своїй сторінці у Facebook, передає Країна Сьогодні
Виділені кошти допоможуть знизити ризик техногенної катастрофи, масштаб якої навіть важко уявити. Паливо вибухонебезпечне – і рідке, і тверде. Підприємства, незважаючи ні на що, забезпечують його нормальне зберігання. Але держава не має права зволікати з виділенням грошей на такі завдання. У зоні потенційного ураження в Дніпрі, не дай Бог, щось трапиться, близько 100 тисяч осіб. У Павлограді теж немало, – написав він.
За даними Дмитра Кисилевського, ПХЗ отримає 133,4 млн грн , «Південмаш» – 15,1 млн грн.
Як повідомлялось, у зв’язку недофінансуванням програми з утилізації міжконтинентальних балістичних ракет «Скальпель» ще в лютому ПХЗ був вимушений звільнити 562 працівника.
Нагадаємо, що в 1997 році Україна прийняла державну програму з утилізації міжконтинентальних балістичних ракет РС-22 (за класифікацією НАТО – СС 24 «Скальпель»). Тоді були знищені шахтні пускові установки, розформована 43-тя ракетна армія, розібрані ракети, а ступені балістичних ракет відправили на Павлоградський хімічний завод для утилізації. На Павлоградському заводі змогли самостійно створити технологію з утилізації твердого ракетного палива, якої не має жодна країн світу.