Економіка

Перший зібраний в Одесі на місцевому авіаремонтному заводі цивільний «Ірокез» покажуть 16 серпня

Перший зібраний в Одесі на місцевому авіаремонтному заводі цивільний «Ірокез» – гелікоптер SW-205, обіцяють показати 16 серпня

Про це йдеться у матеріалі УСИ Online

Одеське підприємство проводитиме великовузлове складання з поставлених компанією Southwest Florida Aviation комплектуючих.

Надалі зібрані гелікоптери мають пройти сертифікацію в Україні, даний процес називається «валідацією сертифікації типу».

Гелікоптери серії SW нібито вже мають американські сертифікати, але для можливості експлуатації в Україні цього не достатньо і потрібно пройти валідацію, яку розпочали два місяці тому.

До 16 серпня планують завершити цей процес аби зібрані методом великовузлового збирання могли злетіти на публічній демонстрації, виставки та офіційні заходи.

Нагадаємо, презентація цієї пропозиції народним депутатам України, щодо проєкту виробництва гелікоптерів відбулась 11 березня 2021 року.

Перший зібраний в Одесі гелікоптер SW-205 покажуть 16 серпня

Пресслужба Державного концерну «Укроборонпром» тоді повідомила, що на старті йдеться про цивільну версію транспортно-пасажирських гелікоптерів середнього класу серії SW. Їх  можна використовувати як транспортний, пожежний, рятувальний, санітарний тощо.

Надалі зі схваленням оборонного відомства закупівлі, може розпочатися робота зі створення військової версії гелікоптерів.

Після оприлюднення інформації, польські журналісти звернулись до компанії Bell Textron, яка є розробником та виробником гелікоптерів UH-1, а також цивільних Bell 204/205, американці повідомили, що не давали дозволу на організацію виробництва. Але готові до співпраці після погодження з урядом США за процедурою FMS (Foreign Military Sale).

В матеріалі «УСИ Online» йдеться, що ліцензія на виробництво цивільної версії американського «Ірокезу» є у Southwest Florida Aviation, щоправда у мережі відсутня інформація про їх виробничі потужності у США.

Перший зібраний в Одесі гелікоптер SW-205 покажуть 16 серпня

Фюзеляж гелікоптеру UH-1Y для Чехії Фото: Bell

Оригінальний Bell UH-1 Iroquois — військовий гелікоптер з одним газотурбінним двигуном, виконаний по класичній схемі з кермовим гвинтом, у різних модифікаціях він виготовлявся до 2018 року, проте цього року виробництво гелікоптерів у версії UH-1Y було відновлено на замовлення Чехії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України