Авторські статтіТехно

Перший у світі вертоліт на сонячних батареях здійснив тестовий політ

В цьому році вже багато побачили літаків, які подорожували на сонячних батареях і навіть зміг в таких умовах здійснити навколосвітню подорож. Зараз же корабель на аналогічних батареях готується зробити теж саме. Тепер же до списку можна сміливо додати також і перший пілотований політ вертольота на сонячних батареях.

 

Студентська команда з університету Меріленда відзвітувала про те, що закінчила розробку чотиридвигунного вертольота, який обладнаний цілим масивом з сонячних панелей. Корабель піднявся в повітря на дев’ять секунд і відірвався від землі більш ніж на 30 сантиметрів.

Дещо раніше ця ж команда заявляла про те, що їй вдалося побудувати вертоліт, який управлявся виключно людської тягою і зміг зробити найдовший в історії людства політ на пристрої подібного типу (1 хвилина). Команда відштовхувалася від дизайну педального велосипеда, коли займалася розробкою відповідного вертольота.

«Це проект для нас є вкрай особливим, адже він пройшов дуже довгий шлях. За шість – сім років ми змогли зробити крок від енергії, що виробляється людиною, до тієї, що дає Сонце», – заявили вчені, коментуючи розроблений ними вертоліт.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України