Війна рф проти України

Британці виготовлятимуть ракетний катер для України

Ракетний катер Ares FAMB

Перший ракетний катер за британським проєктом для Військово-морських сил ЗС України закладуть на початку 2022 року.

Про це повідомив аташе з питань оборони посольства Великої Британії Тім Вудз.

Зараз в Об’єднаному Королівстві створюють новий проєкт ракетних катерів над яким працює дві компанії.

Роботи відбуваються у рамках підписаного раніше меморандуму про переоснащення Військово-Морських сил Збройних сил України.

“Я сподіваюсь, що будівництво першого корабля розпочнеться на початку наступного року. Це досить швидко, починаючи від дизайну і початку виробництва”, – заявив Вудз в інтерв’ю виданню «День».

Аташе розказав, що будівництво всієї серії відбуватиметься доволі швидко і за два роки буде завершено.

Перший ракетний катер за британським проєктом для України закладуть у 2022 році

“Наше початкове бачення полягає в тому, що всі вісім ракетних катерів буде збудовано чи перебуватиме у процесі будівництва до 2024 року. Що є досить швидко”, – уточнив терміни Тім Вудз.

Завершення всіх необхідних процедур та завершення введення всіх їх до бойового складу національного флоту має відбутися до 2025 року.

“Думаю, попри затримки з початком будівництва ми побачимо ці кораблі в Чорному морі вже у 2025 році з українськими моряками на борту”, – розказав аташе.

Перший ракетний катер за британським проєктом для України закладуть у 2022 році

Ударний ракетний катер проєкту RMK Marine Фото: RMK Marine

Він зазначив, що перші чотири катери будуть побудовані у Великій Британії, а українські корабели зможуть спостерігати за будівництвом, навчатися і тренуватися.

“А друга частина – чотири ракетні катери – будуватимуться в Україні. І це буде чудово для українського кораблебудування і також для ВМС, так ви отримаєте ці здібності тут, в Україні”, – розказав Вудз.

Тім Вудз розказав, що ракетні катери проєктуються спеціально для України, тому вони будуть оригінальними та матимуть довжину орієнтовно від 50 до 65 метрів, що забезпечуватиме швидкість у 40 вузлів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України