Новини з Австрії

В Австрії перший арешт у справі відео на Ібіці – заарештований охоронець Штрахе за шантаж шефа

Охоронець колишнього лідера АПС Хайнца-Крістіан Штрахе був вчора заарештований на вимогу Віденської прокуратури. Підозрюваний, за даними прокуратури, брав участь в якості інформатора в організації пастки на Ібіці. Також він збирав компроментуючу інформацію про витрати Штрахе. З підозрою в шантажі йому загрожує до п’яти років позбавлення волі. За словами інсайдерів, він був його близьким і довіреною особою , який служив охоронцем і водієм більше десяти років.

З особистих причин охоронець почав збирати «компрометуючі матеріали» про Штрахе та інших політиків партії Свободи ще в 2013 році. У 2015 році він, нарешті, хотів передати свої матеріали владі за гроші, але прокуратура нібито не відповіла на вимоги цієї людини. Це перший фактичний арешт у справі відео з Ібіци.

У доповіді прокурора згадуються дані та фото інформатора про спортивних сумках з великими сумами грошей від російських і українських ділових кіл, копії секретних рахунків і смс-повідомлень, факти про хабарі за отримання депутатського мандата за 10 мільйонів Євро, про оплату приватних вечірок, оренди та водіїв, а також деталі і джерела щомісячних 10-тисячних виплат Штрахе після його відходу з партії і т. д. Розслідуються також внески в касу партії в 2017 на суму від 500 000 до 2 млн євро.

За матеріалами:https://www.krone.at
Фото:Spiele/SZ, APA/GEORG HOCHMUTH, zVg, krone.at-Grafik

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України