Війна рф проти України

Перші з закуплених ручних протитанкових гранатометів Matador прибули в Україну

Перша партія із закуплених Україною у Німеччини ручних протитанкових гранатометів у суботу 26 березня прибула до України, повідомляє німецький таблоїд Bild

Уряд України, як повідомляється, закупив 5100 протитанкових RGW90 HH “Matador” у німецької збройової компанії Dynamit Nobel Defense (DND).

За даними Bild, 2650 одиниць зброї вже прибули в Україну в другій половині дня в суботу, інші 2450 будуть доставлені до кінця травня.

“Матадор” можна використовувати з двома різними боєголовками як проти броньованих, так і неброньованих цілей. Він може пробити до 50 сантиметрів броньової сталі і таким чином (в залежності від точної точки попадання) пробити броню будь-якого російського танка.

Однак, на відміну від американського “Джаваліна”, це скоріше зброя для ближнього бою. Він може вести вогонь на відстані від 20 до 500 метрів.

Що вміє «Матадор»?

«Матадор» характеризується малою вагою, ним можна стріляти навіть із закритих приміщень, оскільки його використання майже не створює віддачі. За словами виробника, зброєю легко керувати без додаткового спеціального обладнання. «Матадор» можна використовувати для знищення легкої бронетехніки та транспортних засобів, а також більш важких танків і будівель.

Снаряд зброї можна налаштувати так, щоб він вибухнув як на відстані від цілі, так і при ударі. Існують також спеціальні боєприпаси з лазерним наведенням. Дальність дії ракет досягає 700 метрів.

Хто виробляє «Матадор»?

Зброя була розроблена в 1999 році Dynamit Nobel Defense в Бурбаху, Північний Рейн-Вестфалія, на основі «арбалета» 1970-х років. До розробки залучили Сінгапур та Ізраїль, де також використовується «Матадор».

Український уряд заплатив за зброю з Німеччини 25 мільйонів євро. Решта 2450 одиниць будуть поставлятися щотижневими траншами після завершення до кінця травня.

Як відбулася доставка «Матадора» в Україну?

Як повідомляє “Bild”, Федеральне управління економіки та експортного контролю ввело вихідні зміни для погодження експорту зброї. Відповідно, вивезення зброї було затверджено в понеділок, 21 березня. Заявку на це надійшли лише у п’ятницю, 18 березня.

У недавньому відеозверненні президент України Володимир Зеленський закликав надати Україні більше зброї, «щоб захистити не лише Україну, а й інші країни Східної Європи». «Ми чекали 31 день. Хто насправді керує євроатлантичною спільнотою? Невже це справді Москва, бо вона покладається на залякування?» Києву потрібні танки, винищувачі та протикорабельні системи.

Збройні сили України вже отримали постачання з Німеччини кілька днів тому: в Україну було доставлено 1500 зенітних ракет “Стріла” та 100 кулеметів MG3. Було також вісім мільйонів патронів до пістолетів. Крім того, для українських збройних сил у зоні бойових дій надійшли додаткові постачання з Німеччини. Серед них 350 000 продовольчих пакетів, 50 медичних транспортних засобів та медикаментів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України