Економіка

Перші нові електровози для України виготовлятимуть за кордоном

Рівень локалізації виробництва в Україні перших електровозів, що закуплять для оновлення локомотивного парку Укрзалізниці буде нульовим. Через 9-18 місяців після узгодження усіх технічних питань зі світовими виробниками українські компанії повинні активізуватися в організації виробництва на рівні 25%

Про це написав у своїй колонці на ЦТС член правління Укрзалізниці Франтішек Буреш

За попередніми даними, нелокальне виробництво електровозів для Укрзалізниці розпочнеться в кінці 2020 року і займе від 9 до 18 місяців. Тоді ж, після узгодження технічних питань зі світовим виробником, українські компанії повинні активізуватися в організації локального виробництва вищевказаних складових локомотива, – написав Буреш. При цьому він не вказав, яка кількість локомотивів планується до виробництва в перші 9-18 місяців.

Франтішек Буреш відзначив, якщо всі процедури пройдуть без затримок, Уряд встановить Методологію оцінки порівняння ціни локалізації в ціні електровоза. Крім того, якщо буде належне фінансування то на початку 2022 року країна отримає перші електровози з рівнем локалізації 25%. В подальшому, протягом наступних 5-ти років, якщо буде створено спільне виробництво можливий вихід на рівень локалізації 50%.

Нагадаємо, що Укразалізниця реалізує програму з оновлення парку застарілих радянських локомотивів, в рамках яких планує придбати  205 магістральних електровозів. Відповідний процес відбору постачальника вже розпочався.

Раніше українські підприємства виступили з вимогою локалізації виробництва нових електровозів на українських підприємствах на рівні не менше 50%, а Федерація роботодавців України заявила, що якщо закупка нових електровозів відбудеться з мінімальним рівнем локалізації виробництва в Україні – це буде черговий злочин перед державою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.