Перші нові електровози для України виготовлятимуть за кордоном

Рівень локалізації виробництва в Україні перших електровозів, що закуплять для оновлення локомотивного парку Укрзалізниці буде нульовим. Через 9-18 місяців після узгодження усіх технічних питань зі світовими виробниками українські компанії повинні активізуватися в організації виробництва на рівні 25%

Про це написав у своїй колонці на ЦТС член правління Укрзалізниці Франтішек Буреш

За попередніми даними, нелокальне виробництво електровозів для Укрзалізниці розпочнеться в кінці 2020 року і займе від 9 до 18 місяців. Тоді ж, після узгодження технічних питань зі світовим виробником, українські компанії повинні активізуватися в організації локального виробництва вищевказаних складових локомотива, – написав Буреш. При цьому він не вказав, яка кількість локомотивів планується до виробництва в перші 9-18 місяців.

Франтішек Буреш відзначив, якщо всі процедури пройдуть без затримок, Уряд встановить Методологію оцінки порівняння ціни локалізації в ціні електровоза. Крім того, якщо буде належне фінансування то на початку 2022 року країна отримає перші електровози з рівнем локалізації 25%. В подальшому, протягом наступних 5-ти років, якщо буде створено спільне виробництво можливий вихід на рівень локалізації 50%.

Нагадаємо, що Укразалізниця реалізує програму з оновлення парку застарілих радянських локомотивів, в рамках яких планує придбати  205 магістральних електровозів. Відповідний процес відбору постачальника вже розпочався.

Раніше українські підприємства виступили з вимогою локалізації виробництва нових електровозів на українських підприємствах на рівні не менше 50%, а Федерація роботодавців України заявила, що якщо закупка нових електровозів відбудеться з мінімальним рівнем локалізації виробництва в Україні – це буде черговий злочин перед державою.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eight + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh