Економіка

Для французької компанії миколаївський суднобудівний завод «НІБУЛОН» будуватиме патрульні катери

Французький розробник та виробник патрульних катерів FPB 98 компанія ОCEA зупинила свій вибір на миколаївському суднобудівному заводі «Нібулон»

Передає прес-службу МВС України

5 червня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час відповідей депутатам Верховної Ради заявив, що єдиний завод в Україні, який працював з морським алюмінієм був феодосійський завод «Море».

Я нагадаю, що єдиний завод, який вмів працювати з морським алюмінієм, на якому робили морські човни такого класу – це Феодосійський завод «Море», який наразі знаходиться на окупованій території. Тому, у контракті між Держприкордонслужбою та французькою компанією ОCEA прямо прописано виготовлення 5 кораблів із 20 на українському підприємстві. Виходячи з аналізу на цей час, французькі партнери зупинили свій вибір на компанії «Нібулон», що знаходиться у Миколаєві. Сподіваюсь, вже у цьому році почнеться виробництво, – сказав він.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що після реалізації цього проекту, Україна матиме технології з виробництва алюмінієвих катерів.

Після реалізації цього проекту, Україна буде розпоряджатися технологіями і зможе виготовляти кораблі з морського алюмінію на материковій частині держави. Локалізація виробництва і була ключовою вимогою при цьому контракті, – зазначив очільник МВС.

Французькі патрульні катери будуватиме миколаївський суднобудівний завод «НІБУЛОН» - Країна Сьогодні — Новини України Онлайн

Нагадаємо, що 13 березня Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та Францією щодо закупівлі 20-ти французьких катерів.

Згідно угоди Франція надає Україні кредитну допомогу на суму у розмірі 116 029 250 євро та фінансує закупівлю французьких товарів та послуг на 50% від суми договору. Інші 50% суми договору можуть бути витрачені на закупівлю українських або іноземних  товарів та послуг.

OCEA – найбільший виробник трансатлантичних алюмінієвих суперяхт у Франції. Верф заснована в 1987 році та починала діяльність, як виробник рибальських катамаранів. Пізніше компанія освоїла випуск військових патрульних катерів

Суднобудівно-судноремонтний завод «Нібулон» – найсучасніший суднобудівний завод України, лідер українського суднобудування. Збудований на базі колишнього суднобудівного заводу «Лиман».

Французькі патрульні катери будуватиме миколаївський суднобудівний завод «НІБУЛОН» - Країна Сьогодні — Новини України Онлайн

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України