Техно

Перші 30 команд українських винахідників представили свої розробки для розмінування територій

Перша у ДСНС машина для підготовки ґрунту до розмінування на базі трактора ХТЗ: Фото ДСНС

Близько півсотні команд українських розробників подали заявку на участь в акселераційній програмі підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні, що реалізується за ініціативи Міністерства економіки спільно із Kyiv School of Economics.

Про це йдеться у матеріалі Урядового порталу.

Протягом дводенного Demining Bootcamp, що відбувся в Києві 2-3 грудня, майже 30 з команд, що претендують на участь в програмі, представили свої розробки та ідеї. Про це пише Урядовий портал.

«Наша глобальна мета — впродовж 10 років повернути у використання 80% потенційно замінованих територій. Щоб досягти її, ми працюємо одразу в кількох напрямках. Це створення конкурентного ринку розмінування, стимулювання розвитку виробництва машин та обладнання в Україні, посилення спроможностей операторів, співпраця з донорами.

Один з ключових напрямків — застосування найсучасніших технологій у розмінуванні. Ми прагнемо допомогти нашим винахідникам та інноваторам швидко пройти шлях від ідеї до створення чи масштабування продукту. Це буде експертна допомога, а в разі, якщо проєкт перспективний — допомога із пошуком фінансування, сертифікацією, виходом на ринок», — зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки Юлія Свириденко.

Олівець для розмінування. Фото: Укроборонпром

Під час Demining Bootcamp команди інноваторів представили експертам свої напрацювання за напрямами «Техніка для розмінування», «Комплексні рішення», «IT-рішення», «Обстеження».

Експертна група, до складу якої увійшли представники Національного органу з протимінної діяльності, Міністерства оборони, ДСНС, Міністерства економіки тощо, мала змогу оцінити та надати свої коментарі й поради щодо проєктів, які вже працюють в реальних умовах, і тих, що перебувають на стадії ідей.

Пункт управління машинм для розмінування на базі трактора ХТЗ: Фото Олег Синєгубов

Важливою складовою Demining Bootcamp стала можливість налагодити горизонтальну співпрацю між бізнесом, розробниками та державними органами.

«Відбувся надзвичайно корисний захід, який допоміг нам розкрити потенціали команд. А самим інноваторам — більш чітко зрозуміти, чого від них хоче держава та чим вона їм може допомогти. Ми побачили як „дорослі“ продукти, що потребують масштабування, так і ідеї, які можуть мати перспективу після більш ретельного вивчення та доопрацювання. Важливо, що до пошуків у сфері розмінування дедалі більше приєднується наукова спільнота», — підсумував результати Demining Bootcamp заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний.

Комплекси DIGITAL VANGUARD–S для українських піротехніків. Фото: ДСНС України

Команди, чиї проєкти будуть визнані експертами найбільш перспективними, чекає чотиримісячна акселераційна програма. Весною наступного року заплановано тестувати вже готові чи удосконалені продукти на полігонах та в реальних умовах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України