Культура

Хотинська фортеця отримала сертифікат про прийняття в експлуатацію від ДІАМ

Державна інспекція архітектури та містобудування України видала фортеці сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта.

Одна з найстаріших памʼяток архітектури складається із замку (цитадель) та самої фортеці, куди входить комплекс різних історичних споруд. Останні роки комплекс потребував суттєвого ремонту для запобігання подальших вікових руйнувань. Окремі ділянки оборонних мурів були в аварійному стані.

Серед основних робіт були розчищення поверхні мурувань, реставрація кладки, захист поверхні мурувань і влаштування водовідводу.

Станом на кінець 2023 року роботи вже виконані, про що і свідчить сертифікат від ДІАМ.

ДІАМ створено у 2020 році в рамках комплексної реформи містобудування для реалізації державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Ключовим принципом діяльності ДІАМ є нульова толерантність до корупції. Це робить її однією з найбільш прозорих контролюючих організацій у сфері будівництва.

Нагадаємо, на підсумковій зустрічі Міністерства відновлення з головами дипмісій та громадськістю ДІАМ відзвітували про реєстрацію понад 23 тисячі повідомлень про початок будівельних робіт і майже 30 тисяч декларацій про готовність обʼєктів до експлуатації за 2023 рік.

За словами Олександра Новицького, голови ДІАМ, робота інспекції максимально автоматизована та цифровізована для забезпечення прозорої роботи.

Хотинська фортеця отримала сертифікат про прийняття в експлуатацію від ДІАМ

Серед основних складових прозорого функціонування:

  • Автореєстрація повідомлень про початок виконання будівельних робіт
  • Автоматична перевірка дозволу на виконання будівельних робіт на етапі подачі документів
  • Автозаповнення відомостей

У планах ДІАМ на 2024 рік запустити мобільний додаток для прийняття об’єктів в експлуатацію, інтеграція з Дія, автоматизація видачі дозволу на виконання будівельних робіт і перевірки дозволу на роботи, збільшення кількості автореєстрацій початку будівельних робіт.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України