Авторські статтіПодорожіФотогалерея

Перше знайомство з Буенос-Айрес. Фото

Буенос-Айрес — перше знайомство

Внизу, під крилами літака, по всьому горизонту мільярди вогнів. Літак йде на посадку, залишається 5 хвилин до зустрічі з землею. Вогні все ближче і виникає відчуття, що все це — величезний комп’ютер, величезна мікросхема, а тобі судилося стати ще одним бітом інформації міста. Ввібрати очима, відчути дотиками, описати словами.

 

Буенос-Айрес — перше знайомство

У голові легка ейфорія і туман: 18 годин перельоту, пересадка в Стамбулі, два келихи вина в літаку і перегляд трьох довгих фільмів під час трансатлантичного перельоту. Попереду — паспортний контроль і величезна аргентинська черга.

Буенос-Айрес — перше знайомство

Перша порада: коли міняєте паспорт для закордонних поїздок, не поспішайте викидати старий. Ваша візова історія може багато розповісти та допомогти при проходженні прикордонного контролю. Наприклад, те, що ви добропорядний турист і не збираєтеся залишитися нелегалом у країні. Так легше отримати заповітний штамп. А ще краще, коли є і зворотний квиток, і бронь в готелі (яку потім можна скасувати).

Буенос-Айрес — перше знайомство

Міжнародний аеропорт Есейсі, куди прилітають рейси з Європи, знаходиться неподалік від міста, за 40 хвилин. Ходять кілька міських автобусів, щоправда, повільних, але з недорогим проїздом. Є і швидкі автобуси компанії Tienda Leon, які коштують 200 аргентинських песо, що за нинішнім курсом — 13-14 американських доларів.

Щоб скористатися перевагою муніципального транспорту, необхідно купувати картку SUBE, якою можна розплатитися в автобусах, метро та міських поїздах. В аеропорту вона продається в кіосках 25 horas. Там же стоять термінали для її поповнення (сотні песо, наприклад, вистачить надовго).

Маршрут 86 проходить через центр, щоправда, дорога може зайняти дві години. Зате з вікна автобуса аргентинська столиця відкривається у всій красі: тут і спальні райони околиць, і старий центр міста з старими будинками XIX століття, і величезна площа з палацом Конгресу. Міський транспорт тут дуже зручний, автобуси ходять цілодобово, так що доїхати пізньої ночі — не проблема. Хіба що доведеться почекати довше, ніж зазвичай.

 

Буенос-Айрес — перше знайомство

Деякі аргентинці говорять, що таксі краще не користуватися — можуть обдурити. Крім накрутки лічильника, є ще і страшенні негідники, які візьмуть ваші сто песо, спритно поміняють їх на фальшивку і скажуть, що це ви підсунули. Тому перед розрахунком добре б сфотографувати номер купюри на телефон, і якщо вас починають «розводити», сміливо показуйте фото і говоріть, що викликаєте поліцію. А поліції вони бояться. Але якщо вже хочете їхати з комфортом, то краще за все беріть ?ber.

 

Буенос-Айрес — перше знайомство

Зупинитися у Буенос-Айресі, будучи там вперше, найкраще у центрі, наприклад, у районі Сант-Тельмо, де є безліч хостелів, кафе і барів. Саме місто — досить різне від району до району. Є тусовочний Палермо і престижний Пуерто-Мадеро, багата Реколета та туристична Ля-Бока. Є душевний район Тігре, де багато зелені та води.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України