Авторські статтіНовини

Перше в світі дослідження манула проведуть в національному парку на Алтаї

В якості місця для першого в світі дослідження дикого кота манула був обраний національний парк «Сайлюгемский», розташований на Алтаї. Дана тварина мешкає на території Центральної та Середньої Азії.

Вчені не просто так зупинили свій вибір саме на цьому парку, він чудово обладнаний різноманітною апаратурою для досліджень і контролю життя своїх мешканців, включаючи фотопастки, які здатні акуратно робити знімки не злякавши тварин.

Інтерес до манула постійно зростає, як серед науковців, так і серед обивателів. Нещодавно в Новосибірську провели з’їзд вчених, серед яких перебували представники Швеції, Казахстану, Росії, США, Великобританії, України і Таджикистану. Всі спеціаліст виступили з доповідями, в яких виклали власні методи для детального вивчення рідкісного представника групи котячих. З 2008 року в Інтернеті почалася справжня «мануломанія», у соцмережах з’явилася величезна кількість груп, присвячених чи не поклонінню даній тварині. Крім того, йому присвячений популярний демотиватор «Погладь кота».

До ореола проживання манула в РФ відносять території: Алтаю, Забайкалля і Туві. Дикий кіт занесений в Червону книгу, але точних даних про його чисельність досі немає. Дослідники поставили перед собою завдання: заповнити згаданий пробіл, зібравши повну інформацію, а також запустити проект, який допоможе зупинити винищення манула і підвищити його чисельність.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України