Новини

Перше УЗД при вагітності: коли робити перше УЗД

узд

Багато вагітних думають, що, чим скоріше вони роблять УЗД, тим краще, тому приходять на дослідження відразу ж, як дізнаються про прийдешнє материнство. Хтось не вірить тестам і хоче сам переконатися у своєму щасті, хтось бажає отримати документальне підтвердження у вигляді фотографій, щоб гордо демонструвати їх чоловікові, мамі, подругам і взагалі всім, хто побажає на них дивитися.

Подібне нетерпіння зрозуміло кожній жінці, яка має або хоче мати дітей, і взагалі кожній людині, яка дуже чогось чекає. Тим не менш, з об’єктивних позицій, багато майбутніх мам проходять УЗД при вагітності . Чому так не варто робити, і коли настає ідеальний час для першого дослідження?

Переваги раннього УЗД

«Побачити» дитину за допомогою цієї методики можна через тиждень після затримки останньої менструації. Стало бути, раннім ми вважатимемо ультразвукове дослідження, проведене з цього моменту і до 11-12 тижнів. Більшість жінок приходить на процедуру тоді, коли «вік» вагітності складає 5-6 тижнів.

Ми не рекомендуємо вдаватися до УЗД занадто рано, проте в деяких випадках його «передчасне» проведення виправдано. На DOC.ua ви можете знайти великий вибір клінік Києва та області.

Переваги дослідження, зробленого на самих ранніх термінах виношування, полягають у наступному.

По-перше, УЗД дозволяє виявити позаматкову вагітність, при якій плодове яйце прикріплюється за межами матки, найчастіше, в трубах. Така вагітність не має шансів на подальший розвиток, тому її в 100% випадків доводиться переривати, щоб не допустити розвитку серйозних ускладнень: розриву труби, кровотечі і т.д. Якщо ультразвукове дослідження проводиться в перші тижні, то цей процес іноді застають на тій стадії, коли жінку можна прооперувати ендоскопічно і обійтися без видалення труби, щоб підвищити її шанси на вагітність в майбутньому.

По-друге, ультразвук допомагає визначити вже наявні порушення перебігу вагітності: тонус матки, відшарування плодового міхура і т.д. Завдяки отриманим даним, можна відразу почати лікування і, можливо, зберегти дитину.

На щастя, позаматкова вагітність зустрічається не так часто, а що стосується патологічного перебігу вагітності, то, якщо їй «судилося» перерватися, це відбудеться, незважаючи ні на яке лікування. На жаль, на ранніх термінах такі знахідки, як відшарування та інше, часто говорять про генетичні пороках плоду, а в такому випадку подальше нормальний розвиток дитини неможливо, тому відбувається мимовільний аборт.

Таким чином, необхідність проведення раннього УЗД залишається під сумнівом, незважаючи на його можливі переваги.

Недоліки раннього УЗД

На жаль, досить часто передчасне виконання ультразвукового дослідження закінчується появою у майбутньої мами не відчуття щастя, а, навпаки, переживань. Це відбувається з тієї причини, що на ранніх термінах фахівець не завжди може підтвердити наявність вагітності і життєздатність малюка. При несвоєчасному проведенні дослідження можливі наступні результати – помилкова відсутність вагітності.

Якщо зачаття відбулося в кінці останнього менструального циклу, то на момент УЗД вік ембріону може бути всього 2-3 тижні. На такому терміні далеко не завжди можна візуалізувати плодовий міхур і підтвердити його наявність. В результаті жінка може отримати відомості про те, що вагітність відсутня. Думаючи про те, що вона не вагітна, майбутня мама може почати лікування антибіотиками, пройти припікання ерозії шийки матки або зробити ще якісь заходи, нешкідливі для малюка, про існування якого ще ніхто не знає …

Помилкова анембріонія.

Анембріонія називають такий стан, коли в матці виявляють плодовий міхур, але ембріон всередині нього перестає розвиватися на ранніх термінах, тому його не видно. Це різновид завмерлої вагітності, яка, природно, не може завершитися народженням дитини. Провівши дослідження в 4-5 тижнів, жінка цілком може отримати такі результати, хоча насправді дитина в цей час просто занадто малий, щоб його помітили. Можете собі уявити, наскільки травматично буде зіткнутися з подібною ситуацією, тому краще трохи потерпіти з діагностикою, ніж піддавати себе марним стресам.

Помилкова завмерла вагітність.

У деяких випадках, особливо, якщо УЗД проводиться не на кращому обладнанні, буває, що в матці бачать плодове яйце і сам ембріон, але не реєструють серцебиття малюка, роблячи помилковий висновок про те, що дитина загинула. Отримати такі результати при живому плоді можна, аж до 7-8 тижня вагітності. Помилка в діагностиці може послужити приводом для того, що лікуючий лікар призначить жінці з абсолютно нормальним перебігом вагітності вишкрібання плодового яйця. Було вже чимало випадків, коли жінки, яких записали на вишкрібання з діагнозом «завмерла вагітність», обстежувалися в іншій клініці, де з’ясовувалося, що з їхньою дитиною все гаразд, він живий і хоче жити далі …

Отже, в таких випадках, як проведення УЗД при вагітності, поспіх недоречний. Сподіваємося, що тепер Ви й самі це розумієте. Так коли ж робити перше УЗД?

Оптимальний час для першого УЗД

Його краще проводити в 12 тижнів, або, якщо допускати більш широкі межі, в 11-14 тижнів. У цей період можна не тільки зробити однозначний висновок про життєздатність малюка, але і оцінити наявність у нього вад розвитку, які можна встановити тільки на даному терміні.

Вказаний проміжок часу – найкращий для того, щоб вперше «подивитися», як росте і розвивається малюк. Однак, безсумнівно, жінки і надалі будуть прагнути провести дослідження якомога раніше. Залишається вірити, що більшості з них результати процедури будуть приносити тільки радість, а не порцію страху, тривог і хвилюючих очікувань.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України