ЄС|NATO

Перемогу на парламентських виборах у Нідерландах здобула антиукраїнська ультраправа «Партія свободи»

Вілдерс, якого називають голландським Трампом, проти надання Україні F-16 і її вступу до ЄС

Крайня права Партія свободи, що перемогла на парламентських виборах у Нідерландах, визначила свого перемовника для переговорів з іншими політсилами щодо формування коаліції – про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Reuters

У п’ятницю 24 листопада лідер партії Герт Вілдерс назначив представника Партії свободи у Сенаті Гома ван Стріна перемовником для обговорення майбутніх варіантів коаліції з іншими політсилами. Ван Стрін має 5 грудня повідомити керівництву про перші результати. Для більшості Вілдерсу необхідно буде залучити у коаліцію ще дві великі політсили, і переговори очікувано будуть складними і тривалими.

Якщо Партія свободи так і не зможе сформувати уряд, можливе формування більш центристського уряду без ультраправих, або ж нові вибори.

На офіційному сайті партії немає згадок про росію, за винятком того, що Нідерланди мають готуватися до «цунамі шукачів удачі» в Європі, частково тому, що «російський агресор незаконно вторгся в Україну».

Однак там також йдеться, що PVV не надсилатиме Україні гроші або обіцяні винищувачі F16.

У жовтні 2023 року нідерландське видання Follow the Money опублікувало розслідування, згідно з яким члени партії PVV брали участь у пропагандистських заходах та візитах до росії, фінансованих та організованих депутатом Держдуми Леонідом Слуцьким.

Поїздки оплачував його «Російський фонд миру», до членів правління також входить патріарх Кіріл. Сам Вілдерс їздив до москви 2018 року з робочим візитом. В інтерв’ю пропагандистському каналу RT він назвав путіна «лідером, хоч би що ви про нього думали», заявивши, що «аплодує» йому за те, що той «відстоює інтереси російського народу».

Від початку російського вторгнення Нідерланди й уряд Марка Рютте багато зробили для України. Рютте 24 лютого 2022 року закликав ввести максимально жорсткі санкції проти росії та путіна.

Нідерланди, як повідомляє The Babel, надали Україні майже 2,5 млрд євро військової допомоги та 1 млрд євро фінансової допомоги. Ще 2 млрд євро військової допомоги уряд Рютте пообіцяв Україні на наступний рік. Ключове в ній – передача 42 літаків F-16.

Перемога Вілдерса ставить це під сумнів. Він завжди приязно відгукувався про росію, критикував санкції проти неї. У 2018 році Вілдерс навіть запостив у Twitter фото свого піджака, на якому був значок об’єднаних прапорів росії та Нідерландів. Один із пунктів програми Партії свободи – заборонити постачання зброї за кордон, в тому числі й в Україну.

Варто зазначити, якщо Партія свободи так і не зможе сформувати уряд, можливе формування більш центристського уряду без ультраправих, або ж нові вибори.

Щоб сформувати уряд, потрібна коаліція з 75 депутатами. У партії Вілдерса стільки немає, тож їм треба об’єднуватися з опонентами. Тим більше, що після перемоги його риторика пом’якшала. Він уже заявив, що не буде закривати мечеті, як обіцяв, бо розуміє, що це не на часі. І допускає, що може відмовитися від референдуму про вихід з ЄС.

Рекордним часом формування уряду Нідерландів були 299 днів після виборів у травні 2021 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України