Техно

Китайський РЕБ росіяни видають як свою розробку: чим він небезпечний

Чому російський РЕБ "Чистюля" з AliExpress це не так кумедно, як хотілось

За спробою видати комплекс РЕБ “Чистюля” за власну розробку у РФ можуть критися зовсім інші речі

Джерело: Defence Express

Мережею доволі швидко рознеслось розкриття російського портативного РЕБ під назвою “Чистюля”, який з традиційними епітетами про аналоговнєтность, був показаний холдингом “Росэлектроника”, що входить до “Ростеху”, як власна розробка.

Станція виконана у 8-кг кейсі та призначена для пригнічення, як заявлено “каналів управління та навігації літальних апаратів, а також блокує передачу фото та відео з дронів на дальності до 1 км”. А поява першого та єдиного фото призвела дозволила у “Чистюлі” легко впізнали китайське коріння.

Чому російський РЕБ "Чистюля" з AliExpress це не так кумедно, як хотілось

РЕБ “Чистюля”

Бо аналогічна продукція, в аналогічному формфакторі та з тими самими елементами вільно продається на AliExpress.

Чому російський РЕБ "Чистюля" з AliExpress це не так кумедно, як хотілось

Більше того, вона навіть продається у самому РФ під різними назвами: “Антидрон Дрон-180”, “Антидрон “Гарпия 1000” тощо.

Чому російський РЕБ "Чистюля" з AliExpress це не так кумедно, як хотілось

Візуальна різниця між обома виробами мінімальна, а криво написане від руки “пульт ДУ” взагалі не викликає значних сумнівів, хоча й говорить про додавання виносного пульту керування.

Але попри те, що по факту мова йде про те, що у РФ видають за свою розробку китайські “ноунеймові” пристрої у назві яких зазвичай фігурує лише назва продавця QBYteco, або Vodasafe DJ65, помітно, що певною мірою вони відрізняються від російського.

І хоча вони торкаються лише розміщення кнопок та екрану, а також антенами, головне у РФ якраз заявити, що це їх розробка і виробництво. Тобто мова йде про аналогічний крок, який був здійснений відносно іранських Shahed-136 на які наносять назву “Герань-2”.

І у результаті мінімальна переробка, збирання з готових китайських комплектів, або просто наклеювання лейбли “зроблено у РФ” – означає збільшення засобів “окопного РЕБ” у ворога. Навіть враховуючи те, що ціна “власного російського” виробу буде у кілька разів вища за китайський оригінал, з поправкою на російську корупцію.

І попри відносно невражаючі характеристики, цей та інший аналогічний легкий комплекс РЕБ дійсно може давити супутникову навігацію та ставити перешкоди на канали управління та передачі дронів, які працюють на смугах Wi-Fi.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України