ЄС|NATO

Переговори України та РФ: Ердоган зробив важливу заяву

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, який дещо випав зі світової політики після виборів, готовий знову посадити за стіл перемовин Україну та Росію в Стамбулі.

Йдеться про переговори не лише про мир, а й з питань функціонування Чорноморського зернового коридору.

Про це Ердоган заявив під час звернення до учасників саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані (Албанія), повідомляє турецький англомовний телеканал Anews.

Ердоган особливо підкреслив, що Туреччина підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, а також докладає всіх зусиль для захисту прав та інтересів кримських татар. Також Туреччина готова брати участь у відновленні та відбудові України.

“Незважаючи на входження в третій рік війни і всі наші зусилля, немає достатнього прогресу на шляху до встановлення миру. Я зберігаю моє бачення, що треба дати шанс дипломатії та діалогу для припинення війни зі справедливим і тривалим миром. Вкрай важливо використовувати всі дипломатичні канали для досягнення цієї мети. На мою думку, треба розпочати спільні зусилля щонайменше для визначення загальних параметрів миру. У зв’язку з цим, ми принципово підтримуємо 10 пунктів мирного плану українського президента Володимира Зеленського”, – наголосив Ердоган.

Також турецький президент нагадав, що його країна взяла на себе провідну роль у зусиллях із реалізації другого пункту Формули миру Зеленського під назвою “Продовольча безпека”.

Ердоган підкреслив, що для мирних ініціатив важливо об’єднати обидві сторони. За його словами, Чорноморська ініціатива з постачання зерна залишається на порядку денному, але існує необхідність у правилах для забезпечення безпеки плавання комерційних суден у Чорному морі.

“У цьому контексті, ми продовжуємо наші контакти з Організацією Об’єднаних Націй для встановлення нових правил, зокрема зобов’язань з безпеки в Чорному морі. Крім того, ми готові відновити переговорний процес, який раніше ми почали в Стамбулі, для побудови миру”, – сказав Ердоган.

Нагадаємо, Вашингтон тонко, але боляче покарав президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. За рішення купити у Росії С-400 Туреччині заблоковано продаж новітніх літаків F-35.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України