Політика

“І нехай потім не ображаються”, – Кулеба готовий жорстко відповісти на протести в Польщі

Глава МЗС України Дмитро Кулеба звернувся до урядів європейських країн. Він закликав їх вступити в діалог зі своїми фермерами, а не звинувачувати у всіх проблемах Україну, яка не згодна бути “цапом-відбувайлом”.

Росіяни нагнітають і будуть нагнітати ситуацію з фермерськими протестами не тільки в Польщі. Однак Україні немає сенсу терпіти безпідставні нападки, тому Київ діятиме жорстко.

Кулеба в інтерв’ю “Голосу Америки” зазначив, що ситуація біля кордону Польщі з Україною є дуже складною і дуже простою водночас.

“Складна вона в тому, що відбулося не тільки в Польщі звалювання всієї відповідальності за проблеми європейських фермерів на Україну. Чомусь вони не говорять про російське зерно, яке надходить на європейський ринок. Чому з ним ніхто не бореться. Чому ніхто не бореться з європейськими фермерами із зерном із поза Європи, яке у величезних обсягах надходить на ринок Європи. Розкрутили одну тему, що в усьому винна Україна”, – обурився Кулеба.

Зокрема, міністр сказав, що саме таке переконання притаманне польським протестувальникам. У зв’язку з цим, він додав, що в Європі урядам країн треба почати чесно говорити зі своїми фермерами про те, що Україна не є ключовою проблемою. За словами глави МЗС, проблема набагато ширша і він закликає не звалювати все на Україну.

“Чомусь ніхто не говорить про російське зерно, яке надходить на європейський ринок… Чомусь ніхто з європейських фермерів не бореться із зерном, яке у величезних обсягах надходить на ринок Європи. Розкрутили одну тему, що в усьому винна Україна. Таке розуміння існує на рівні цих протестувальників”, – наголосив Кулеба.

“Ми не є, не були і не будемо якимось цапом-відбувайлом, який буде терпіти всі ці безпідставні нападки. І там де треба діяти жорстко, ми будемо діяти жорстко. І нехай потім не ображаються, що ми проявили якийсь характер. Ми це вже зробили у випадку з тим божевільним протестувальником, який там Путіна закликав. І треба віддати належне, що польська влада відреагувала”, – заявив Кулеба.

Він запевняє, що Україна буде й надалі жорстко захищати свої економічні інтереси.

“А проста частина полягає в тому, і це головний висновок моєї розмови у Варшаві – ми дуже довго говорили… Усе просто в тому сенсі, що і уряд Польщі, і уряд України працює над рішеннями. Тому що цей конфлікт нікому не потрібен і є щире бажання уникати будь-яких загострень. Але далі будуть додаткові провокації. Ми розуміємо, що “росіяни” та їхні агенти всю цю історію будуть нагнітати, буде більше провокацій, тому треба тримати голову холодною і ухвалювати швидко рішення”, – сказав Кулеба.

Нагадаємо, Польща має намір ввести ембарго на українські продукти, а не тільки на зерно. Влада країни піде на обмеження, якщо ЄС не запропонує ефективного, на їхню думку, способу захистити польський і європейський ринки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України