Серед них християни із сектора Гази, які останньої хвилини отримали дозвіл ізраїльської влади на участь в урочистостях.
Бажаю нам, щоб ці свята принесли хоч трохи миру, – сказав у своїй промові Архиєпископ П’єбаттіста Піцабалла, латинський патріарх Єрусалиму. Він заохотив жити у «вифлеємському стилі», який він визначив як любов до кожної людини, навіть дуже відмінної від нас.
Єрарх нагадав, що в описі народження Ісуса одну з головних ролей відіграють пастухи, бідні та неграмотні, а не інтелектуальна еліта народу. – Народження Ісуса показує його стиль, який є вибором бідності та бідних, – зазначив він. – Пастухи, зневірені та маргіналізовані, першими зустрічають Ісуса, хоча Він приходить до всіх.
Патріарх також пояснив, коли ми відмовляємося від «вифлеємського стилю». – Так трапляється, коли починаємо трактувати несправедливість як щось нормальне, коли приймаємо розколи та поділи в нашому суспільстві, спричинені політикою, коли вважаємо, що це нормально, що не можемо вільно пересуватися, – сказав Архиєпископ Піццабалла. – Особлива відмова від стилю Ісуса – це коли ми перестаємо бачити довкола себе інших від нас, євреїв, мусульман чи християн, а мир вважаємо недосяжною утопією.
Патріарх подякував усім, хто свідчить про стиль Ісуса. – Я думаю про тих, хто присвячує своє життя для служіння неповносправним, про школи, де ростуть разом молоді християни та мусульмани, і про багато ініціатив солідарності, які постійно з’являються в наших громадах по всій єпархії.
Пастирка стала найважливішим пунктом святкування Різдва у Вифлеємі, одному з головних міст Палестинської Автономії. У ньому проживають 30 000 осіб, переважно мусульмани. Християни складають лише 14% населення, інформує wiara.pl.