Партія противника мігрантів в Чехії втрачає популярність

За даними грудневого соцдослідження Центру опитування громадської думки, Партія прямої демократії Томіо Окамура отримала б 4 % голосів.

У листопаді віддати за неї голоси були готові 7,5 % виборців, у вересні — 5 %.

Окамура відомий як прихильник посилення імміграційного законодавства. На початку політичної кар’єр кур’єри він пропонував продовжувати ВНП на один рік, надавати ПМЖ у виняткових випадках, боротися з «паразитуючими іноземцями», перевіряти заднім числом доходи іноземців з ПМП, припиняти видачу ВНП при підвищенні рівня безробіття. Також він закликав усіх безробітних іноземців покинути межі ЧР і вимагав не продовжувати вид на проживання іноземця, який втратив роботу.

16 січня 2015 р. на площі біля Празького Граду відбулася антиісламська демонстрація. Організатор акції — громадське об’єднання «Немає ісламу в Чехії», його символ — перекреслена мечеть. Демонстранти тримали транспаранти з написами «Помірного ісламу немає», «Європа, прокинься!» У антиісламської акції взяли участь деякі чеські політики, наприклад Томіо Окамура.

До початку 2015 р. Окамура опублікував довгий і неоднозначний текст свого заступника Їржі Кобзи, присвячений боротьбі з радикальним ісламом і того, що можуть зробити в цьому напрямку пересічних громадяни». Серед ідей, підтримуваних Окамурою, є, наприклад, така: «Ми можемо тримати собак і поросят і вигулювати їх близько їх центрів, мечетей, місць збору. Може називати свої фірми «У хорошого пса» або «У веселого поросенка». Також Окамура підтримує ідею не купувати у мусульман кебаб і мобільні телефони. «Кожен куплений кебаб — це крок до паранджам», — йдеться в тексті. Фейсбук відреагував на антиісламську позицію Томіо Окамура закликом провести символічну акцію «Кебаб проти дебілізму — Національний день кебаба».

Нині голова парламентського комітету з питань безпеки Радек Котен (Партія прямої демократії) пропонує позбавити іноземців права оскаржувати в суді свою депортацію. Він мотивує це тим, що державі потрібен інструмент у боротьбі проти терористів і потенційних злочинців, які можуть використовувати право на суд, щоб залишитися в країні.

Раніше уряд Чехії виступило проти закону, не дозволяє закривати обличчя в громадських місцях. Ініціатором заборони виступила Партія прямої демократії Томіо Окамура. Ця обмежувальна міра не дозволила б мусульманкам носити бурку або нікаб.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh