За даними грудневого соцдослідження Центру опитування громадської думки, Партія прямої демократії Томіо Окамура отримала б 4 % голосів.
У листопаді віддати за неї голоси були готові 7,5 % виборців, у вересні — 5 %.
Окамура відомий як прихильник посилення імміграційного законодавства. На початку політичної кар’єр кур’єри він пропонував продовжувати ВНП на один рік, надавати ПМЖ у виняткових випадках, боротися з «паразитуючими іноземцями», перевіряти заднім числом доходи іноземців з ПМП, припиняти видачу ВНП при підвищенні рівня безробіття. Також він закликав усіх безробітних іноземців покинути межі ЧР і вимагав не продовжувати вид на проживання іноземця, який втратив роботу.
16 січня 2015 р. на площі біля Празького Граду відбулася антиісламська демонстрація. Організатор акції — громадське об’єднання «Немає ісламу в Чехії», його символ — перекреслена мечеть. Демонстранти тримали транспаранти з написами «Помірного ісламу немає», «Європа, прокинься!» У антиісламської акції взяли участь деякі чеські політики, наприклад Томіо Окамура.
До початку 2015 р. Окамура опублікував довгий і неоднозначний текст свого заступника Їржі Кобзи, присвячений боротьбі з радикальним ісламом і того, що можуть зробити в цьому напрямку пересічних громадяни». Серед ідей, підтримуваних Окамурою, є, наприклад, така: «Ми можемо тримати собак і поросят і вигулювати їх близько їх центрів, мечетей, місць збору. Може називати свої фірми «У хорошого пса» або «У веселого поросенка». Також Окамура підтримує ідею не купувати у мусульман кебаб і мобільні телефони. «Кожен куплений кебаб — це крок до паранджам», — йдеться в тексті. Фейсбук відреагував на антиісламську позицію Томіо Окамура закликом провести символічну акцію «Кебаб проти дебілізму — Національний день кебаба».
Нині голова парламентського комітету з питань безпеки Радек Котен (Партія прямої демократії) пропонує позбавити іноземців права оскаржувати в суді свою депортацію. Він мотивує це тим, що державі потрібен інструмент у боротьбі проти терористів і потенційних злочинців, які можуть використовувати право на суд, щоб залишитися в країні.
Раніше уряд Чехії виступило проти закону, не дозволяє закривати обличчя в громадських місцях. Ініціатором заборони виступила Партія прямої демократії Томіо Окамура. Ця обмежувальна міра не дозволила б мусульманкам носити бурку або нікаб.