Парламент повинен негайно розв’язати кризу в країні шляхом повернення до Конституції 2004 року

Парламент повинен негайно ухвалити конституційний акт про повернення до Конституції 2004 року. Це єдиний шлях до виходу з суспільно-політичної кризи в державі.

Про це на Погоджувальній раді парламенту в понеділок, 3 лютого, заявив голова Політради ВО “Батьківщина” та фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що в Україні сьогодні триває ескалація напруги, тому парламент не може працювати в звичайному режимі: “Парламент повинен негайно розв’язати кризу влади в країні”.

На його переконання, єдиний шлях до стабілізації ситуації – “відновлення конституційного порядку в країні і повернення до редакції Конституції 2004 року”.

“Ми наполягаємо на тому, що в Україні повинні бути скасовані диктаторські повноваження чинного президента. В Україні повинна бути відновлена українська Конституція, баланс влад, за яким саме Верховна Рада формує Кабінет міністрів України, а уряд підзвітний, відповідальний перед обраним народом органом – українським парламентом”, – наголосив Арсеній Яценюк.

Він повідомив, що опозиція підготувала конституційний акт про повернення до Конституції 2004 року: “Цей документ повинен бути проголосований всім складом парламенту, якщо парламентські сили, в тому числі й наші політичні опоненти, налаштовані на те, щоб Україна мирним шляхом вийшла з найскладнішої суспільно-політичної кризи в історії української незалежності”.

Арсеній Яценюк звернувся до голови Верховної Ради зібратися на нараду в спікера й обговорити питання, «як ми завтра будемо голосувати конституційний акт про відновлення народовладдя і конституційного ладу в країні, про повернення до Конституції 2004 року, скасування диктаторських повноважень президента і надання українському народу через український парламент права керувати своєю країною”.

Голова Політради «Батьківщини» також наголосив, що в країні продовжується ескалація конфлікту: «Сотні машин учасників автомайдану і протестувальників спалено в Києві і по всіх містах України. Продовжуються переслідування людей. Є зниклі. Продовжуються побиття».

«Ми закликаємо владу негайно усунутись від покриття бандитів, які полюють на мирних протестувальників», – наголосив він.

Арсеній Яценюк також звернувся до міністерства оборони: «Коли міністерство оборони робить заяви, що вони фактично готові встати проти свого народу зі зброєю, – це є ніщо інше, як злочин проти українського народу, і за такі злочини несуть відповідальність в Гаазькому трибуналі».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh