Авторські статті

Парламент повинен негайно розв’язати кризу в країні шляхом повернення до Конституції 2004 року

Парламент повинен негайно ухвалити конституційний акт про повернення до Конституції 2004 року. Це єдиний шлях до виходу з суспільно-політичної кризи в державі.

Про це на Погоджувальній раді парламенту в понеділок, 3 лютого, заявив голова Політради ВО “Батьківщина” та фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що в Україні сьогодні триває ескалація напруги, тому парламент не може працювати в звичайному режимі: “Парламент повинен негайно розв’язати кризу влади в країні”.

На його переконання, єдиний шлях до стабілізації ситуації – “відновлення конституційного порядку в країні і повернення до редакції Конституції 2004 року”.

“Ми наполягаємо на тому, що в Україні повинні бути скасовані диктаторські повноваження чинного президента. В Україні повинна бути відновлена українська Конституція, баланс влад, за яким саме Верховна Рада формує Кабінет міністрів України, а уряд підзвітний, відповідальний перед обраним народом органом – українським парламентом”, – наголосив Арсеній Яценюк.

Він повідомив, що опозиція підготувала конституційний акт про повернення до Конституції 2004 року: “Цей документ повинен бути проголосований всім складом парламенту, якщо парламентські сили, в тому числі й наші політичні опоненти, налаштовані на те, щоб Україна мирним шляхом вийшла з найскладнішої суспільно-політичної кризи в історії української незалежності”.

Арсеній Яценюк звернувся до голови Верховної Ради зібратися на нараду в спікера й обговорити питання, «як ми завтра будемо голосувати конституційний акт про відновлення народовладдя і конституційного ладу в країні, про повернення до Конституції 2004 року, скасування диктаторських повноважень президента і надання українському народу через український парламент права керувати своєю країною”.

Голова Політради «Батьківщини» також наголосив, що в країні продовжується ескалація конфлікту: «Сотні машин учасників автомайдану і протестувальників спалено в Києві і по всіх містах України. Продовжуються переслідування людей. Є зниклі. Продовжуються побиття».

«Ми закликаємо владу негайно усунутись від покриття бандитів, які полюють на мирних протестувальників», – наголосив він.

Арсеній Яценюк також звернувся до міністерства оборони: «Коли міністерство оборони робить заяви, що вони фактично готові встати проти свого народу зі зброєю, – це є ніщо інше, як злочин проти українського народу, і за такі злочини несуть відповідальність в Гаазькому трибуналі».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.