Авторські статті

Парламент має вжити невідкладних заходів, аби зберегти територіяльну цілісність держави й не допусти дефолту

“Зараз як ніколи на парламенті лежить відповідальність за подальше існування Української держави. Нині суспільство чекає від парламенту швидких, рішучих і ефективних дій. Ми не можемо дозволити знищення України. Маємо зробити усе для того, аби зберегти територіяльну цілісність та не допустити майже неминучого дефолту.

Зараз є негативні сигнали, які підтверджують, що Російська Федерація зацікавлена у знищенні територіяльної цілісности України, і вже зараз є певні кроки в цьому напрямку. Тому сьогодні доцільно заслухати інформацію виконувача обов’язків міністра оборони щодо даних про передислокацію частини російських військ на територію України – маємо почути підтвердження чи спростування інформації, що через Чорне море в Україну рушили військові кораблі з морською піхотою РФ, що можливе перекидання гвинтокрилів та військової техніки на територію України”. На цьому, виступаючи в парламенті 25 лютого 2014 року, наголосив очільник фракції ВО “Свобода” Олег Тягнибок.

Лідер “Свободи” також окреслив найважливіші завдання парламенту на найближчий час: “Якнайшвидше необхідно ухвалити постанову про проведення виборів у Києві та містах, де тривалий час немає міських голів, зокрема у Херсоні, Миколаєві, Одесі, Чернівцях і Черкасах. Уже зареєстровано проєкт постанови №4198 “Про призначення чергових виборів депутатів Київської міської ради і Київського міського голови на 25 травня 2014 року”; вважаємо за доцільне нині ухвалити відповідну постанову. “Свобода” пропонує обговорити і затвердити проєкт постанови №4200 “Про тимчасове призупинення трансляцій і ретрансляцій деяких телерадіопрограм”. Справа в тому, що зараз дуже інтенсивно з боку Москви проти України точиться інформаційна війна – іде брехлива, неправдива, перекручена інформація про події, що відбуваються в Україні. Через це вважаємо за доцільне затвердити цей проєкт постанови.

Обов’язково треба ратифікувати положення Римського статуту, бо вже готуємо документи щодо колишніх високопосадовців, керівників держави, які причетні до масових убивств українців, аби скерувати ці документи до Гаазького трибуналу. Це питання потрібно проводити винятково через суд на міжнародному рівні, але без ратифікації Римського статуту ми цього не зможемо зробити.

Надважливим зараз також є ухвалення закону про люстрацію. Цього вимагають люди, і це одне з найважливіших завдань парламенту. Цю постанову вже зареєстровано у Верховній Раді. Вважаємо, що нині ми здатні і можемо затвердити її”.

Лідер націоналістів наголосив: соціально-економічна ситуація в країні – катастрофічна, тому необхідно затвердити низку законодавчих ініціятив, аби не допустити дефолту. “Фракція “Свободи” пропонує затвердити низку надважливих економічних законів, які можуть врятувати державу від неминучого дефолту. Йдеться про проєкт закону №1248 “Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані у республіці Кіпр, офшорних зонах та инших юрисдикціях звільнених від подвійного оподаткування або тих що мають пільговий режим оподаткування”. Це дозволить за посередництвом та підтримки міжнародних структур повернути награбоване в українців у державу та поповнити скарбницю. Також вкрай необхідно розглянути питання про скасування пенсійної та медичної реформ, бо цього вже довгий час вимагають люди. Вже є наш законопроєкт №1247 “Про заходи щодо ліквідації дефіциту бюджету Пенсійного фонду України”. Ми також готові підтримати законопроєкт №4063, поданий депутатами від “Батьківщини”, “Про внесення змін до деяких законів України щодо скасування деяких норм Пенсійної реформи стосовно страхового стажу, пенсійного віку та перерахунку пенсій”. Окрім цього, пропонуємо в царині наших економічних ініціятив затвердити проєкт постанови №4188 “Про запровадження мораторію на відчуження майна, яке перебуває у державній та комунальній власності”, – наголосив Олег Тягнибок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України