Нижня палата парламенту Чехії схвалила зміну назви державного свята 17 листопада. Депутати визнали за доцільне додати до нинішнього назвою «День боротьби за свободу і демократію» другу частину – «Міжнародний день студентства». Щоб нововведення набуло чинності, його повинні схвалити Сенат і президент республіки.
Якщо це станеться, то незабаром свято 17 листопада буде носити офіційну назву «День боротьби за свободу і демократію і Міжнародний день студентства» (Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva). Ініціатором нововведення виступила група депутатів, підтримувана Студентської палатою Заради вищих навчальних закладів Чехії.
Автори запевняють, що зміна назви не спричинить за собою ніяких витрат. Ідея не сподобалася правої партії ODS. Там вважають, що даний крок знизить значимість свята.
Відзначимо, 17 листопада в Чехії традиційно відзначають річницю Оксамитової революції – безкровного падіння комунізму в Чехословаччині в 1989 році і переходу країни до ринкової економіки. Початок революції поклала студентська демонстрація в Празі 17 листопада, в день пам’яті Яна Оплетала (чеського студента, який загинув у 1939 році під час протестів проти нацистської окупації Чехословаччини), спершу проходила під суто молодіжними гаслами, а потім набула політичного звучання і жорстоко розігнана поліцією.
Детонатором антиурядових виступів стали чуйні, що поширилися днем пізніше, про вбивство одного зі студентів.
Потім, 20 листопада студенти оголосили про страйк, яку відразу ж протягом першого дня, підтримали практично всі вищі навчальні заклади країни. Одночасно у центрі столиці та інших містах республіки почалися масові демонстрації. До акцій студентів приєдналися представники інтелігенції, а згодом і колективи багатьох підприємств країни.