Новини з Австрії

Парламент Австрії відхилив “вхідні” тести для роздрібної торгівлі

Міністр охорони здоров’я назвав блокування поправок «великим кроком назад» у боротьбі з пандемією

У вівторок ввечері Федеральна рада заблокував всі поправки, включаючи «вхідні» тести в роздрібній торгівлі. Всі заклики міністра охорони здоров’я Рудольфа Аншобера не могли змінити думку SPÖ і FPÖ. Голосування закінчилося з рахунком 27:29. Це означає, що вони можуть вступити в силу лише через два місяці.

Відкинуті поправки стосувалися Закону про заходи щодо боротьби з коронавірусом і епідеміями. Зміни вже викликали суперечки. Зокрема за пунктом по якому зустріч п’яти і більше осіб можна охарактеризувати як захід. До того ж «вхідні» тести, заплановані після «східного» локдауна, не можуть бути введені. Те ж стосується і обов’язкових професійних групових тестів. Крім того, вакциновані люди також повинні проходити тестування як мінімум протягом наступних двох місяців, якщо це необхідно, наприклад, при відвідуванні перукарні.

У своєму виступі міністр охорони здоров’я Аншобер дав зрозуміти, що часу на партійну тактику немає

«Вхідні» тести в роздрібній торгівлі підуть за успішними тестами постачальників персональних послуг, які спонукали б багатьох людей пройти тести. Такі заходи нікому не приносять задоволення. Але зараз не час для популізму.

Перед цим він описав ситуацію у відділеннях інтенсивної терапії як «все більш драматичну». «Тому потрібно терміновий загальний локдаун, щоб зменшити кількість інфекцій у всіх восьми федеральних землях».

Паралельно з розвитком подій у Федеральній раді міністр охорони здоров’я Аншобер протягом дня провів переговори з федеральними землями. Зараз там є дуже різні думки. У той час як бургомістр Відня Міхаель Людвіг вже думає про подальші заходи, губернатор Тіролю Гюнтер Платтер і його колега з Нижньої Австрії Йоханна Міклі-Ляйтнер і знати не хочуть про новий або більш тривалий локдаун. Губернатор Бургенланда Доскоціль ж хоче почекати.

Лідер SPÖ Ренді-Вагнер продовжує гнути свою лінію. З огляду на драматичній ситуації, вона вважає за необхідне «локдаун на кілька тижнів по всій Австрії». «Вірус не знає кордонів федеральних земель», – заявила вона з приводу «пасхального відпочинку» тільки для сходу. Бос FPÖ Норберт Хофер тим часом зажадав, щоб австрійці були розпитаю про принципи політики коронавіруса.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України