Парламент Австрії відхилив “вхідні” тести для роздрібної торгівлі

Міністр охорони здоров’я назвав блокування поправок «великим кроком назад» у боротьбі з пандемією

У вівторок ввечері Федеральна рада заблокував всі поправки, включаючи «вхідні» тести в роздрібній торгівлі. Всі заклики міністра охорони здоров’я Рудольфа Аншобера не могли змінити думку SPÖ і FPÖ. Голосування закінчилося з рахунком 27:29. Це означає, що вони можуть вступити в силу лише через два місяці.

Відкинуті поправки стосувалися Закону про заходи щодо боротьби з коронавірусом і епідеміями. Зміни вже викликали суперечки. Зокрема за пунктом по якому зустріч п’яти і більше осіб можна охарактеризувати як захід. До того ж «вхідні» тести, заплановані після «східного» локдауна, не можуть бути введені. Те ж стосується і обов’язкових професійних групових тестів. Крім того, вакциновані люди також повинні проходити тестування як мінімум протягом наступних двох місяців, якщо це необхідно, наприклад, при відвідуванні перукарні.

У своєму виступі міністр охорони здоров’я Аншобер дав зрозуміти, що часу на партійну тактику немає

«Вхідні» тести в роздрібній торгівлі підуть за успішними тестами постачальників персональних послуг, які спонукали б багатьох людей пройти тести. Такі заходи нікому не приносять задоволення. Але зараз не час для популізму.

Перед цим він описав ситуацію у відділеннях інтенсивної терапії як «все більш драматичну». «Тому потрібно терміновий загальний локдаун, щоб зменшити кількість інфекцій у всіх восьми федеральних землях».

Паралельно з розвитком подій у Федеральній раді міністр охорони здоров’я Аншобер протягом дня провів переговори з федеральними землями. Зараз там є дуже різні думки. У той час як бургомістр Відня Міхаель Людвіг вже думає про подальші заходи, губернатор Тіролю Гюнтер Платтер і його колега з Нижньої Австрії Йоханна Міклі-Ляйтнер і знати не хочуть про новий або більш тривалий локдаун. Губернатор Бургенланда Доскоціль ж хоче почекати.

Лідер SPÖ Ренді-Вагнер продовжує гнути свою лінію. З огляду на драматичній ситуації, вона вважає за необхідне «локдаун на кілька тижнів по всій Австрії». «Вірус не знає кордонів федеральних земель», – заявила вона з приводу «пасхального відпочинку» тільки для сходу. Бос FPÖ Норберт Хофер тим часом зажадав, щоб австрійці були розпитаю про принципи політики коронавіруса.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh