Новини з Австрії

В Австрії обов’язкового “вхідного” тестування для вакцинованих людей тепер не потрібно

Національна рада хоче прирівняти вакцинованих людей до тих, хто пройшов тестування

Це рішення принесе величезне полегшення. Тим, хто пройшов вакцинацію, слід дати «доступ» вже під час етапів пом’якшення з 19 травня.

В майбутньому вакциновані зможуть ходити в перукарню, в ресторан або на концерт без тесту. Але вони повинні почекати 22 дня з моменту першої вакцинації. Тільки потім вони отримають «ліцензію» на доступ на цілий рік. Для порівняння: тест ПЛР дійсний тільки 72 години.

Відповідне рішення Національна рада прийме на позачерговому засіданні в понеділок. Власне, відповідну постанову було б прийнято Національною радою давно в рамках більшого законодавчого пакета. Але Федеральна рада тоді відмовився затвердити його і залишив пакет до 25 травня, перш ніж він може вступити в силу. Причиною вето було не так питання рівності вакцинованих і протестованих людей, скільки «вхідні» тести, заплановані коаліцією для торгівлі. Однак в даний час цей пункт МОЗ вилучив з поправки. Тепер Федеральна рада згодна з законопроектом, так як коаліція на цей раз заручилася підтримкою SPÖ.

Рішення про більшу свободу для вакцинованих людей буде прийнята не тільки в Австрії. У Німеччині вже у вівторок з цим питанням визначилися землі Баварія і Гессен.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України