Новини з Австрії

Перукарня, громадське харчування, фітнес – в Австрії буде діяти “Зелений паспорт” з 19-го травня

19 травня Австрія повернеться до майже повноцінного життя. На той час «Зелений пропуск» вже буде використовуватися в початковій формі

«Зелений паспорт» буде використовуватися як інструмент для отримання доступу до різних галузей. Зовсім недавно в уряді Австрії йшла жвава дискусія з приводу старту проекту. По суті, при згадці Зеленого паспорта на даний момент слід мати на увазі тільки «принцип 3G» (вакцинація, тестування, відновлення). На даний момент це повинно означати будь-який сертифікат, який показує, що дотримана одна з трьох характеристик Зеленого паспорта.

З 19 травня пред’явлення негативного результату тесту або докази недавнього захворювання Covid або свідоцтва про вакцинації буде досить для доступу в фітнес-центри, ресторани або спортивні заклади

Однак попередньою умовою для цього є те, що SPÖ схвалює зміну закону. Це необхідно через накладеного партією вето на закон, який буде діяти до 25 травня. А поки вакциновані особи також повинні будуть надати негативний результат тесту протягом шести днів (з 19 по 25 травня).

Справжній «Зелений паспорт», який також буде мати цифровий варіант з QR-кодом, повинен стати другим кроком. У Федеральній канцелярії кажуть, що це рішення, ймовірно, приймуть до початку червня.

На третьому етапі за цим «австрійським» паспортом також піде європейський варіант. Він буде регулювати транскордонний туризм. Однак деталі ще належить уточнити, наприклад, з якого дня після вакцинації будуть надаватися особливі свободи.

В Австрії цей період становить 22 дня. Інші країни, ймовірно, будуть вимагати значно більший короткий часовий проміжок. Крім того, важливо уточнити, які вакцини вважаються надійними, тобто чи буде прийматися сертифікат вакцини, яка ще не була схвалена Європейським агентством з лікарських засобів (EMA).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України