Папа: Зустрівши Любов, відчувши себе любленими, стаємо здатними любити

Бог засуджує гріх, але прагне спасти грішника. Про це нагадав Папа Франциск, коментуючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» в неділю, 3 листопада 2019 р., розповідь святого євангелиста Луки про зустріч Ісуса зі Закхеєм, що був головою над митарями.

Цікавість

Ісус прямує до Єрусалиму й переходить через Єрихон. Серед натовпу, який Його зустрічає, перебуває також Закхей. Як зауважив Святіший Отець, Закхей був юдеєм, що збирав податки для римлян, і був багатим не задля чесного заробітку, але через те, що вимагав хабарі, що помножувало зневажливе ставлення до нього з боку співгромадян. Євангелист вказує на те, що він хотів побачити Ісуса. Не зустріти, а лише побачити, спонукою була цікавість. А через те, що був малого зросту, то задля натовпу виліз на дерево. Коли ж Ісус наблизився, підвів очі й поглянув на нього.

Погляд

«Це дуже важливо: перший погляд не Закхеїв, а Ісуса, Який серед численних облич навколо Себе шукає саме це обличчя. Милосердний погляд Господа падає на нас ще перед тим, як ми самі усвідомимо необхідність спасіння. І цим поглядом Божественного Учителя починається чудо навернення грішника», – сказав Папа.

Ісус кличе митаря на ім’я, «не ганить його, не вичитує мораль», а лише каже, що повинен прийти до його дому. «Повинен», бо такою є воля Отця. І незважаючи на шемрання оточуючих, Ісус вирішує зупинитися в домі прилюдного грішника. Як зазначив Святіший Отець, також і нас обурила б така поведінка. Але «зневага і замкнутість щодо грішника» не роблять нічого іншого, як лише ведуть його до ізоляції та закам’янілості у злому.

«Бог, натомість, засуджує гріх, але старається спасти грішника, виходить на пошуки за ним, аби повернути його на прямі стежки», – наголосив Папа, додаючи, що тому, хто ніколи не відчув, що його розшукує Боже милосердя, «важко збагнути надзвичайну велич жестів і слів, з якими Ісус підходить до Закхея».

Навернення

Така поведінка Ісуса привела того чоловіка до «повної переміни ментальності». В «одну мить» він збагнув ницість життя, опанованого грошима. Присутність Господа в домі дає йому змогу поглянути на все іншими очима. Це спонукає його переглянути ставлення до грошей: жест стягування замінюється жестом роздавання.

«Завдяки Ісусові Закхей відкриває, що любити безкорисливо можливо: досі він був захланним, тепер стає великодушним, раніше йому подобалося нагромаджувати, тепер же радіє в тому, щоб роздавати. Зустрівши Любов, відкривши, що хтось його любить, незважаючи на його гріхи, він стає здатним любити інших, перетворивши гроші в знак солідарності та спільності», – сказав Святіший Отець, побажавши:

«Нехай же Пречиста Діва Марія здобуде для нас благодать завжди відчувати на собі милосердний погляд Ісуса, щоби з милосердям виходити назустріч тим, які помилилися, щоб також і вони могли прийняти Ісуса, Який прийшов шукати і спасти те, що загинуло».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh