Існування у Європі численних людей, які хоч і охрищені, але не усвідомлюють отриманого дару, є викликом для всіх Церков, присутніх на континенті. Про це Папа Франциск пише у листі на ім’я кардинала Курта Коха, Президента Папської Ради сприяння єдності християн, з нагоди чергового Міжхристиянського Симпозіуму, організованого Францисканським Інституту духовності при Папському Університеті «Antonianum» та Богословським департаментом Факультету Православної Теології Університету Салонік, Греція.
Глава Католицької Церкви зазначає, що радо отримав звістку про те, що й далі триває ініціатива, покликана «сприяти богословському та культурному співставленню між православними і католиками». У контексті того, що темою зустрічі, що відбувається від 28 до 30 серпня в грецькому місті Салоніки є «Необхідність поновної євангелізації християнських спільнот в Європі», Папа Римський пише:
«Існування у Європі багатьох людей, які хоч і охрищені, але не усвідомлюють отриманого дару віри, не отримують від нього утішення та не беруть повноцінної участі в житті християнської громади, становить виклик для всіх Церков, присутніх на континенті. У такій дійсності, як європейська, пронизана християнським корінням, є очевидною необхідність нового діла євангелізації».
Зазначивши, що підтримкою цього місійного заанґажування є «глибока переконаність» у тому, що Христос «Своєю новизною завжди може оновити наше життя і нашу спільноту, навіть проходячи через темні епохи й прояви слабкості у Церкві, християнська пропозиція ніколи не старіється», Святіший Отець висловив побажання, що симпозіум, завдяки «щирому й відвертому обмінові між католицькими й православними науковцями», спричиниться до «окреслення нових шляхів, креативних методів та мови, придатних, щоб посприяти тому, аби звіщення Ісуса Христа в усій його красі змогло досягти сучасну європейську людину».