Новини

Папа закликав християн ЦAР бути творцями оновлення своєї батьківщини

«Християни Центральноафриканської Республіки, через витривалість у вірі та місіонерське заанґажування кожен з вас покликаний бути будівничим духовного та загальнолюдського оновлення вашої країни». З таким закликом Глава Католицької Церкви звернувся до вірних під час Святої Меси, яку він у понеділок, 30 листопада 2015 р., очолив у спорткомплексі «Бертлемі Боґанди» в Банґі.

Це богослуження у дійсно африканському стилі, збагачене місцевими традиційними танцями, співами та святковими барвами одягу його учасників, було останньою великою подією ХІ Апостольської подорожі Папи Франциска. Після його завершення він від’їхав до аеропорту, де відбулася церемонія прощання.

В день літургійного спомину святого апостола Андрія Первозванного, який разом з братом Симоном-Петром ні на мить не сумніваючись, залишили все та пішли за Ісусом, про що розповідалося в уривкові з Євангелії від Матея, Святіший Отець зауважив, що подивляючи цей ентузіазм апостолів, кожен у своєму серці повинен запитати про «свої особисті зв’язки з Ісусом» і про те, як відповідає на Його запрошення. І сьогодні, «в наших серцях, наших родинах, парафіях, повсюди, де ми є», чуємо відлуння заклику Божих посланців, що «спонукає нас бути витривалими в місійному ентузіазмі, у місії, яка потребує нових посланців, ще численніших, ще більше великодушних, радісніших та святіших».

За словами Наступника святого Петра, звіщення та слухання Божого слова потрібне для того, щоб зрозуміти, що «інший берег», тобто, «вічне життя», не є «ілюзією» або «втечею від світу», але «могутньою дійсністю», яка зобов’язує нас «до витривалості у вірі та любові». Це спонукає нас дякувати Богові «за Його присутність між нами і за сили, які Він нам щоденно посилає» як у хвилинах страждань, так і сили, необхідні для діл солідарності.

«Дякувати за радість та любов, – вів далі проповідник, – яка сяє у наших родинах і спільнотах, незважаючи на нужду, насильство, що нас оточує, чи страх перед завтрашнім днем; за сміливість, яку Він вливає у наші душі з бажанням творити зв’язки дружби, діалогувати з тим, хто є не таким, як ми, прощати тому, хто заподіяв нам кривду, анґажуватися у будування справедливішого і братерського суспільства, в якому ніхто не буде покинутий».

Наголосивши на тому, що «кожен християнин повинен порвати з усім тим, що в ньому ще залишилося від старої людини», Папа висловив побажання, щоб Святий Ювілейний Рік Милосердя, який вже розпочався у ЦАР, став нагодою перепросити Господа Бога «за надмірний спротив і за повільність у свідченні Євангелія».

«Ви, дорогі центральноафриканці, – закликав Святіший Отець, – повинні, насамперед, дивитися у майбутнє і, скріплені вже пройденим шляхом, прийняти рішучу постанову здійснити новий етап християнської історії вашої країни, вирушити до нових кругозорів, відплисти на глибінь».

Джерело: радіо Ватикан

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України