Новини

Львівський «Лібертас» посприяв міжрелігійному молодіжному діалогові

Нещодавно неподалік вірменської столиці Єревану відбувся тренінг «У що вірить молодь?». Відтак тридцятьом учасникам проекту із Туреччини, Естонії, Молдови, Білорусі, Вірменії, Німеччини, Грузії, Данії, Португалії, Франції та України віком 22 – 35 років, за десять днів навчання вдалося, окрім конструктивного діалогу, закласти й підвалини для справжньої дружби та співпраці.

 

Захід відбувався в гірському готельному комплексі. А організатори свідомо поселяли учасників із представниками протилежних релігій та країн, що додатково сприяло глибшому вивченню релігійної та культурної спадщини один одних. Зазначимо, що тренінг відбувся з ініціативи організації Jugend Bildung und Kultur (JUBUK) за сприяння проекту ERASMUS+. Саме ж навчання було орієнтовано на молодих людей, які беруть участь в різних молодіжних проектах, зокрема міжрелігійного спрямування, з метою підтримки їх професійного розвитку. Тренінг складався з ігор, обговорень і дискусій. Учасники проекту відвідали храми Вірменської апостольської церкви, місцеву мечеть та буддистський центр.

Від  України участь в проекті взяли Ірина Лазуркевич, Оксана Крутій та Руслана Ткаченко за підтримки львівського Центру міжрелігійного та міжконфесійного діалогу «Лібертас» («Libertas»). За словами директора Центру о. Тараса Дзюбанського: «Проект «What YOUth believe – Interfaith Dialogue in Youth Work» – приклад вдалого міжкультурного та міжрелігійного обміну молоді. Такі заходи сприяють порозумінню між культурами, релігіями та народами».

Ігор Галущак

Католицький оглядач

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України