Духовне

Папа: Убогі духом показують, що зародком Божого царства є братерство

Убогий духом – це християнин, який не покладається на себе і свої матеріальні речі та віддає перевагу тому, щоб ділитися, а не володіти. Перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 29 січня 2017 р., Папа Франциск поділився думками про те, що означає перше з-поміж євангельських блаженств, що є частиною так званої «нагірної проповіді».

Як зауважив Святіший Отець, Ісусова проповідь, яка вміщена у 5-й главі Євангелії від Матея, свідчить про «Божу волю привести людей до щастя». Христос починає від того, що вказує на умову, якої вимагається для «блаженства», а завершує обітницею. Вихідною точкою є стан якоїсь скрути, аби «відкриватися на Божий дар». І це не є «автоматичний механізм», але життєва програма «в наслідуванні Господа», яка вимагає того, щоб «дійсність скрути й пригноблення» розглядати в новому світлі, переживаючи її «згідно зі здійснюваним наверненням».

Зосередивши свою увагу на першому блаженстві: «Блаженні вбогі духом, бо їхнє царство небесне», Папа зазначив, що «убогий духом це той, хто прийняв наставлення тих бідних, що в умовах, в яких перебувають, не бунтують, але вміють бути смиренними, послушними і відкритими на Божу благодать». Їхнє блаженство має подвійний вимір. Стосовно до матеріальних дібр ця убогість полягає у поміркованості: «не обов’язково відмові від них, але у вмінні вдовольнятися суттєвим і ділитися, щодня оживляти подив добротою речей, не обтяжуючись тінню ненаситного споживацтва». А щодо Бога вона є прославою та визнанням того, що початок світу й усіх речей – в любові Творця.

«Убогий духом – це християнин, який не покладається на себе, на свої матеріальні багатства, не наполягає на власному баченні, але з пошаною вислуховує та добровільно підпорядковується рішенням інших. І якщо би в наших спільнотах було більше убогих духом, – сказав Папа, – то було би менше поділів, суперечок і полеміки! Покора, як і любов, це суттєва чеснота для співжиття в християнській спільноті. Убогі в цьому євангельському сенсі являються як ті, які підтримують живим прагнення небесного царства, показуючи, що його випередженням у зародку є братерська спільнота, в якій віддають перевагу тому, щоб ділитися ніж володіти».

Джерело:  Радіо Ватикан

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України