Духовне

Папа: Спорт вчить нас рішучості в прямуванні до благородних цілей

Взаємини між Церквою та світом спорту та важливість спорту для зростання людської особи були в центрі уваги зустрічі Святішого Отця з учасниками щорічного конгресу Європейського велосипедного союзу.

«Спорт може виявитися великою допомогою в загальнолюдському зростанні кожної особи, бо спонукає проявити якнайкращі якості з огляду на досягнення визначеної мети й на те, що виховує до постійності, жертовності та зречень», – наголосив Папа Франциск, приймаючи в суботу, 9 березня 2019 р., учасників щорічного конгресу Європейського велосипедного союзу, підкресливши, що «взаємини між Церквою та світом спорту мають довгу історію та з бігом часу стали дедалі міцнішими».

Виховання чеснот

На прикладі однієї з найпоширеніших дисциплін велоспорту, якою є шосейний велоспорт, зокрема, коли йдеться про командну велогонку, Святіший Отець відзначив скоординовану працю всієї команди на різних етапах задля спільного результату, яка також часто повинна посвятитися капітанові, й допомогти товаришеві, який зазнає труднощів.

«Подібно також і в житті необхідно розвивати дух альтруїзму, великодушності та спільноти, щоб допомагати тому, хто відстав і потребує допомоги, щоб досягнути визначену мету», – наголосив Глава Католицької Церкви, вказавши на те, що чимало велогонщиків стали прикладом інтегральності й послідовності, поєднавши стійкість духа й рішучість в досягненні перемоги із солідарністю та радістю життя. «Спортсмени, – додав він, – мають оту надзвичайну можливість передавати всім, особливо, молоді позитивні цінності життя та прагнення витратити його на високі й благородні цілі».

На служінні людині, а не навпаки

У цьому контексті Папа вказав на важливість того, щоби кожен, хто займається спортом, – принагідно, аматорськи чи професійно, – завжди вміли переживати спортивну діяльність як допомогу в зростанні та цілісному здійсненні особи. «Коли ж спорт, навпаки, стає ціллю сам у собі, а людська особа – засобом на служінні іншим інтересам, як от престиж і заробіток, то з’являються викривлення, що забруднюють спорт», – наголосив він, вказуючи на такі явища як допінг, нечесність, брак пошани до суперників чи корупцію.

Між новизною і традицією

На завершення Святіший Отець звернув увагу на ще одне явище, яке може викликати напруження: також і у велоспорті зроджуються нові дисципліни, які поширюються серед молодих поколінь, що становить виклик для традиційних видів. «Також і вас стосуються зобов’язання, які Церква взяла на себе стосовно бажання слухати молодь, взяти до серця їхні очікування, їхні способи вираження прагнення жити та самореалізуватися», – підкреслив Папа, наголошуючи на необхідності «супроводжувати нові покоління, не втрачаючи з поля зору здорові традиції».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh