Журналісти перевірили, як обмінники в Празі дотримуються новий закон: відео

Журналісти порталу iDNES вирішили перевірити, як у Празі дотримується новий закон про обмін валюти. Він набув чинності 1 квітня і спрямований на захист споживачів від недобросовісних обмінників.

Нагадаємо, документ містить чотири основні пункти:

– клієнт отримав право відмовитися від угоди протягом трьох годин з моменту її здійснення (тільки суми до 1000 євро). Все що для цього потрібно пред’явити чек. Це означає, що обмінник на першу вимогу споживача зобов’язаннями язаний провести зворотну конвертацію і повернути йому гроші в повному обсязі. Причому гроші повинні бути повернені відразу на місці.

– обмінні пункти зобов’язаннями зобов’язані вказувати інформацію про право тригодинний зворотної конвертації на прейскуранті і видаються чеком, причому як мінімум двома мовами – чеською та англійською. За відмову повернути гроші передбачений штраф у розмірі до 5 млн крон.

– обмінників відтепер заборонено стягувати якусь комісію за готівковий обмін валюти;

– обмінні пункти тепер можуть вивішувати тільки один прейскурант.

Для свого експерименту журналісти озброїлися прихованою камерою і вирушили в центр Праги, де під поглядом іноземних туристів відвідали чотири обмінника з поганою репутацією. Тільки один з них видав чек з інформацією про право зворотного обміну, і тільки один без будь-яких суперечок повернувши гроші.

В інших випадках касири казали, з великою неохотою вели діалог, але відмовити все ж таки не наважувалися. У трьох випадках розмова закінчилася пропозицією куди більш вигідного курсу – 25 крон за євро, замість початкових 16-18. Один з обмінників погодився повернути гроші готівкою, але в меншому обсязі, або перевести всю суму на банківський рахунок. Це прямо суперечить закону.

Експеримент показав, що обмінники в центрі Праги продовжують хитрувати, роблячи ставку на необізнаність подорожуючих про нові правила. Однак при певному завзятості клієнта підприємці не ризикують порушувати закон і повертають гроші. Їх подалі «перевиховання» можливо лише при належній інформованості туристів (чим планує зайнятися державне агентство з розвитку туризму CzechTourism) і строгості перевіряючих органів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh