Авторські статтіДуховне

Папа про міграцію: не лише говорити про проблеми, але й діяти

Святіший Отець написав послання до учасників VIII Всесвітнього Соціального Форуму щодо міграцій, ще раз висловивши свою підтримку угодам щодо цієї теми, які на найвищому рівні приготовляє ООН.

Для радикальної переміни в наших суспільствах необхідно відкинути всі форми несправедливості, які сьогодні шукають виправдання в «культурі відходів», що є «пандемічною» недугою сучасного світу. На цьому наголосив Папа Франциск у своєму посланні, зверненому до учасників VIII Всесвітнього Соціального Форуму щодо міграцій, який від 2 до 4 листопада 2018 р. відбувається в Мехіко, столиці Мексики, на тему: «Мігрувати, переносити, будувати й перетворювати».

Лише викривати проблеми не вистачить

За словами Глави Католицької Церкви, слід надати голос тим, які його не мають, що є «першим актом справедливості». Й серед них – мігранти, біженці й переселенці, яких ігнорують, визискують, коять супроти них насильство «серед спільницького мовчання багатьох людей». Однак, лише викривати несправедливість не вистачить: «Необхідно, – наголошує Святіший Отець, – визначити конкретні та здійсненні напрямні, щоб знайти розв’язки, пояснюючи завдання та відповідальність всіх дійових осіб».

Теми Форуму та важливість міжнародної співпраці

Форум відбувається навколо тематичних блоків, безпосередньо пов’язаних із сучасним міграційним явищем: права людини, кордони, політичний захист, кліматичні зміни та транснаціональний динамізм. З огляду на таку комплексність, Папа згадує про важливість міжнародної співпраці, вказуючи на «два процеси консультацій і переговорів, метою яких є прийняття двох всесвітніх угод, однієї на тему безпечної, впорядкованої та легальної міграції, а іншої – щодо біженців».

Як свій вклад у процеси, започатковані Міжнародною спільнотою, Відділ у справах мігрантів і біженців Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові приготував 20 напрямних для дії щодо Глобальних Угод. «Ці двадцять пунктів, – зауважив Святіший Отець, – обертаються навколо чотирьох дієслів: прийняти, захистити, підтримати та інтегрувати, що підсумовують відповідь на виклики, що стоять перед політичною спільнотою, громадянським суспільством і Церквою».

Діалог та співпраця

За словами Глави Католицької Церкви, для здійснення рекомендацій та вказівок, вміщених в Угодах, фундаментальним є залучення всіх сторін. У будь-яких заходах «глобального значення» важливим є «координування зусиль всіх дійових осіб», між якими, «без сумніву, Церква завжди буде присутньою», – наголосив він, підкреслюючи необхідність співпраці для «покращення двосторонніх і багатосторонніх угод у сфері міграції, щоб вони були завжди кориснішими для всіх: мігрантів, біженців, переселенців, їхніх родин, громад походження та суспільств, які їх приймають».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України