Духовне

Папа: Християни не є свідками ідеї, але – слухняності

Бути християнином – це не суспільний статус, це означає ставати свідками слухняності Богові за прикладом Ісуса, наслідком чого стають переслідування. Такими нас вчиняє Святий Дух, але мусимо молитися про цю благодать. Думками про це Папа Франциск поділився під час ранкової проповіді у четвер, 27 квітня 2017 року, коментуючи слова Апостолів, якими вони відповідали первосвященикам, що хотіли заборонити їм проповідувати.

«Слід більше слухати Бога, а не людей», – відповів святий Петро разом з іншими апостолами синедріонові після того, як ангел звільнив їх із в’язниці, куди їх було вкинуто за те, що не послухали наказу про заборону навчати в ім’я Ісуса. Святіший Отець, розпочавши з цього епізоду Діянь Апостолів, що був прочитаний під час Святої Меси, повернувся до подій, про які розповідалося трохи раніше, описуючи життя первісної Церкви, коли громада зростала й чинилося чимало чуд.

У той час можна було зустріти велику віру серед людей, але також і «хитрунів», які намагалися «зробити кар’єру», як Ананія та Сафіра. Були також і ті, що зневажали отой «віруючий люд», який приносив своїх хворих до стіп апостолів, вважаючи його темним. Зневага до «вірного Божого люду, який ніколи не помиляється». Все це, за словами Папи, зустрічається також і в наші дні. Й ось Петро, який свого часу відрікся Ісуса, тепер сміливо відповідає, що «слід більше слухати Бога, а не людей». Ця відповідь допомагає зрозуміти, що «християнин є свідком слухняності», наслідуючи Ісуса, Який молився: «Отче, нехай твоя буде воля, а не моя».

«Християнин – це свідок слухняності, і якщо ми не ступаємо шляхом зростання в свідченні слухняності, то ми не є християнами, – сказав проповідник. – Слід принаймні ступати цим шляхом свідка слухняності, як Ісус. Християнин не є свідком ідеї, якоїсь філософії, підприємства, банку чи влади. Він є свідком слухняності, як Ісус».

Але, як пояснив далі Папа, стати «свідком слухняності» – це «благодать Святого Духа». Лише Він може вчинити нас такими. Не вистачить вдатися до якогось духовного вчителя чи прочитати якусь книгу. Все це є добрим, але «лише Святий Дух може змінити наше серце, перетворивши нас у свідків слухняності». Тому ми повинні молитися, «просити цієї благодаті», щоб ставати справжніми християнами.

Але рішення на користь того, щоб бути «свідком слухняності», тягне за собою конкретні наслідки, як розповідають Діяння Апостолів: після такої відповіді святого Петра супротивники замислили вбити Його. «Наслідками для свідка слухняності є переслідування, – зазначив Святіший Отець. – Коли Ісус перераховував Блаженства, то наприкінці сказав: “Блаженні, коли вас будуть переслідувати, ображати…” Хрест неможливо забрати з життя християнина».

«Життя християнина – це не соціальний статус, це не спосіб життя певним типом духовності, з якою почуваюся добре, яка робить мене дещо кращим. Цього не вистачає. Життя християнина – це свідчення у слухняності, і через те в житті християнина не бракує обмов, лихослів’я і переслідувань», – сказав Папа, підсумовуючи, що для того, аби бути свідками слухняності, як Ісус, потрібно молитися і визнати себе грішником, просити в Бога цієї благодаті і не боятися, коли приходять переслідування та обмови, бо Господь сказав, що коли стоятимемо перед обвинувачами, то «Святий Дух підказуватиме, що маємо відповісти».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України