5 січня Папа Франциск скаржився на те, що багато пар вирішують мати більше домашніх тварин, ніж більше дітей, заявивши, що це «забирає нашу людяність». (Ватиканські медіа через AP)
Папа Франциск поскаржився в середу на те, що багато пар вирішують мати більше домашніх тварин, ніж більше дітей, заявивши, що тенденція відмови від виховання дітей «забирає частину нашої людяності». Про це повідомляє видання Washington Post
Понтифік почав свою щотижневу промову у Ватикані з вихваляння батьківських чеснот біблійного Йосипа. Але його роздуми про важливість батьківства перейшли до попередження про скорочення народжуваності, заохочуючи людей «йти на ризик вітати дітей», біологічних чи усиновлених.
«Сьогодні… ми бачимо форму егоїзму», – сказав Папа, згідно з перекладами в багатьох звітах. «Ми бачимо, що деякі люди не хочуть мати дітей».
Або, за його словами, у них може бути одна чи двоє дітей — «але у них є собаки та кішки, які замінюють дітей».
Країни світу, включно зі Сполученими Штатами, протягом останніх років повідомляють про щорічне падіння народжуваності. Населення в країнах, що розвиваються, також демонструє низькі темпи зростання. У 2020 році, за даними індійської влади, народжуваність в країні впала нижче «коефіцієнта заміщення», необхідного для підтримки стабільного населення з часом. У Китаї три десятиліття суворої політики планування сім’ї призвели до різкого зниження народжуваності в країні.
Папа, який закликав спростити процес усиновлення, сказав, що людям, які не мають дітей, «не вистачає чогось, чогось фундаментального, чогось важливого». І він попередив, що країни незабаром можуть бути змушені боротися з наслідками нижчої народжуваності, такими як зниження податкових надходжень та скорочення економіки.
Все більше американців кажуть, що не планують мати дитину, як показує нове опитування, оскільки народжуваність у США знижується.
Зауваження Папи викликали критику з боку багатьох у соцмережах, які наполягали на тому, що мати дітей – це особистий вибір. Дана Нессел, генеральний прокурор штату Мічиган, згадала про свій досвід роботи із системою прийомної сім’ї, написавши в Твіттері, що мати дітей через почуття обов’язку може призвести до «жахливих наслідків як для дітей, так і для батьків».