Право

Печерський суд у Святвечір арештував майно експрезидента України Петра Порошенка

Суддя під час оголошення перерахувала все майно та активи Порошенка, на які наклали арешт. Серед них, зокрема, квартири у Вінниці та Києві, садиба у Козині, земельні ділянки, акції Порошенка у низці приватних компаній.

Про це повідомляє украънська служба BBC.

Ухвала суду “підлягає негайному виконанню слідчим прокурором”, її можна оскаржити в апеляційній інстанції, наголосила суддя.

Повний текст ухвали суду обіцяють оприлюднити 14 січня.

Захисники Порошенка обіцяють подати апеляцію на рішення та заявили, що воно – замовлення офісу президента. Вони також планують звернутися у Європейський суд з прав людини.

За словами адвокатів, мова може іти про все майно, яке офіційно задеклароване Петром Порошенком.

Пресслужба партії ЄС заявила, що суд арештував навіть майно телеканалів “Прямий” та “5 канал”, які Порошенку давно не належать.

Згодом офіс генпрокурора уточнив дані щодо майна

“Суд прийняв рішення про накладення арешту на майно підозрюваного, яке належить йому на праві власності відповідно до інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна. Зокрема, це об’єкти нерухомості, корпоративні права та інше”, – заявили там.

Прокурори наполягають, що подача та розгляд клопотання відбулося із дотриманням всіх процесуальних норм.

“Абсолютне беззаконня”

Адвокати колишнього президента вважають рішення суду порушенням усіх процедур.

За словами адвоката Порошенка Ігоря Голованя, про засідання суду адвокатам стало відомо з смс-повідомлення, яке надійшло напередодні на телефон одного з адвокатів.

Розгляд, за його словами, вівся на клопотання прокурора ДБР, однак бюро не має права клопотати до Печерського суду, оскільки перебуває у Шевченківському районі.

“Ми ж знаємо, що це офіс президента і особисто президент Зеленський переслідує Порошенка, а ДБР, офіс генпрокурора – це лише інструмент. І ось чому вони знову йдуть до Печерського суду”, – заявив Головань.

Крім того, каже він, за чинним законодавством розглядати такі клопотання можна лише у присутності Порошенка.

“Ми бачимо абсолютне беззаконня, нехтування нормами права, спрямоване виключно на одне: перешкодити лідеру опозиції здійснювати політичну діяльність”, – наголосив після рішення суду Головань.

Сам Порошенко зараз перебуває за кордоном, однак вже оголосив, що повернеться в Україну 17 січня.

“Повертаюся не для того, щоби захищатися від Зеленського, а для того, щоб захищати Україну від некомпетентного керівництва і зовнішньої агресії. Від спроб зелених клептократів збудувати авторитарний режим і придушити опозицію, як це відбулося в Білорусі, Росії та Казахстані. І як це Янукович марно намагався зробити в Україні”, – написав Порошенко у фейсбуку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України