4 причини сповільнитися, щоб повернути смак до життя

Прозвучить дивно, але відмова від поспіху є більш швидким способом досягнення бажаного. І ось чому…

Рухайтеся швидше. Робіть більше. Поспішайте. Звучить знайомо? Соціальні мережі так і кишать впливовими особистостями, підприємцями і «гуру», які відстоюють переваги гонки.

Хоча я цим ніколи не хвалився, але коли починав свою справу, мені доводилося дуже багато працювати. Я роками приділяв роботі по 80-90 годин на тиждень. В моїй голові переплуталися поняття «поспіху» за «продуктивністю» і «роботи» з «результатами». Я забув, що таке усвідомленість.

У мене ніколи не вистачало часу на подорожі, розваги, друзів і батьківщину. Мені здавалося, що якщо буду працювати ще старанніше і більше, то доб’юся справжніх успіхів. Але я помилявся і в результаті довів себе до того, що впав у непритомність і отримав струс мозку.

Протилежністю світогляду за принципом «вічної гонки» є «уповільнення». Прозвучить шалено, але зниження темпів може стати ключовим чинником, що відокремлює успіх від невдачі і щасливе життя від вигорання.

А тепер чотири причини того, чому уповільнення здатне прискорити ваше сходження до успіху, допомогти відчути більш глибоке задоволення і побудувати життя своєї мрії.

1. Більш зрозумілою стає картина світу

Який сенс поспішати, якщо ви рухаєтесь у неправильному напрямку? Занадто багато хто з нас трудяться невтомно над тим, що не принесе їм бажаного результату. Це все одно що бігти на біговій доріжці – ви прикладаєте зусилля, але при цьому стоїте на місці.

Зменшіть оберти і впустіть у своє життя ясність. Можна побачити, куди прямуєте, якщо ви занадто зайняті самим бігом, опустивши при цьому голову. Точно так само не можна помітити те, що виблискує десь в стороні, якщо ваш погляд сфокусований на якійсь одній точці.

Щоб виправити ситуацію, виберіть собі одну годину в тиждень на так звану «перевірку». Проаналізуйте свої наміри, визначте труднощі і можливості, які чекають вас попереду. Подумайте про те, що у вашому випадку спрацює, а якщо ні, а потім виберіть, на чому зосередити свою енергію на наступному тижні.

2. Мертвим нікуди поспішати

Хоча такий заголовок і є перебільшенням, але ви повинні зрозуміти його суть: не можна продовжувати працювати і будувати життя своєї мрії, якщо ваша праця непродуктивна. В моєму випадку травма голови могла виявитися набагато серйозніше. А що тоді? Був би сенс тоді від моєї поспіху?

Якщо ви ставите перед собою мету досягти успіху, то повинні бути готовими приділяти час на турботу про свій розум, тіло і дух, щоб залишатися здоровими. В умовах, коли кожен день дає нам аж 24 години, немає ніяких виправдань для відмови від зайняти медитацією, фізичними вправами, від приготування здорової їжі і ведення щоденника.

Середньостатистична людина щодня витрачає 53 хвилини на Instagram, і це без обліку відвідування інших соціальних мереж. А заяви про те, що будь-яке зволікання є привілей або розкіш, це лише відмовка. У вас стільки ж часу в добі, як і у Опрі, але вона медитує. Як і Марк Беніофф (генеральний директор Salesforce), Аріанна Хаффінгтон, Бейонсе і Джефф Вайнер (генеральний директор LinkedIn). Якщо вони здатні на це, то й ви теж.

3. Використання сили емоцій

Занадто багато людей нездатні побачити позитивну сторону своїх емоціях. Емоції – це орієнтир, вони допомагають визначити, що відбувається всередині і навколо вас, і підказують, як краще вчинити. Успішні люди відчувають і управляють своїми емоціями, не дозволяючи їм виливатися в погану поведінку або вчинки.

Зменшуючи оберти, ви можете відчути свої емоції і описати їх. Таким чином, ви можете впоратися з ними і дати їм можливість вказати вам на правильну реакцію.

Приміром, злість – це відмінна емоція. Вона каже вам про те, що не в порядку, і якщо навчитеся використовувати її, вона наділить вас енергією вирішити проблему. А якщо ви непостійні в своїй поведінці і весь час кудись поспішаєте, то злість отримає повну владу над вами і почне вами керувати. Наслідки такого розвитку подій можуть перекреслити весь досягнутий прогрес, перешкоджаю подальших успіхів. Відмова від поспіху допомагає перетворити емоції в дії, які сприяють досягненню успіху.

4. Прийняття кращих рішень

Що хорошого в постійному поспіху, якщо одне просте рішення може перекреслити все те над чим ви працювали?

Іншими словами, людський розум можна порівняти з двигуном автомобіля: якщо ви звикли завжди вдавлювати педаль газу в підлогу, мотор перегріється і вийде з ладу. А коли ви сповільнюєтесь і знаходите час для відпочинку і розслаблення, то тим самим підвищуєте поріг настання психологічного стресу. Якщо розум нікуди не поспішає, у нього поліпшується здатність сприймати вхідну інформацію, оцінювати обставини і приймати правильні рішення.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh