Папа Франциск прийняв Президію Боснії і Герцеговини

У суботу, 24 лютого 2018 р., Папа Франциск прийняв у Ватикані Президію Боснії і Герцеговини – колегіальний орган, який стоїть на чолі держави, у складі чергового голови Драґана Човіча, Младена Іваніча та Бакіра Ізетбеґовіча, які опісля зустрілися з Державним Секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном та Секретарем, відповідальним за стосунки з державами, архиєпископом Полем Річардом Ґаллаґером.

У повідомленні Ватиканського прес-центру зазначається, що під час переговорів, які відбулися в щирій атмосфері, висловлено задоволенням добрим станом існуючих стосунків між Святим Престолом та Боснією і Герцеговиною, оновивши зобов’язання і далі прямувати вперед шляхом конструктивної двосторонньої співпраці та зміцнювати міжрелігійні діалог і порозуміння.

Сторони також обговорили актуальний внутрішній контекст, позначений різними викликами економічного та соціального характеру, невідкладністю підтримки ініціатив, спрямованих на забезпечення майбутнього наступним поколінням. Було наголошено на необхідності й далі однозгідно прямувати шляхом реформ, також і в перспективі інтеграції країни до Європейського Союзу, та гарантувати дійсну рівноправність складових народів, сприяючи мирному співжиттю й атмосфері примирення між усіма частинами суспільства.

Врешті, було обговорено деякі політичні теми, наголошуючи, зокрема, на важливості співпраці між державами регіону.

Зазначимо, що президентську владу в Боснії і Герцеговині виконує триособова Президія, до якої входять обрані на чотири роки представники від хорватів, сербів та боснійців, які почергово її очолюють протягом 8 місяців. Від 17 липня 2017 р. Президію очолює Драґан Човіч, який представляє хорватів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 + twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh