Папа: долати невдоволення й уникати нарікань

Коментуючи біблійний уривок про юдеїв, що, переходячи пустелю, «підупали на дусі», Святіший Отець зазначив, що християни, іноді, надають перевагу невдачам, бо, таким чином, вони можуть нарікати й бути невдоволеними, створюючи «ідеальне поле для сіяння диявола».

Проповідуючи під час Святої Меси в каплиці «Дому Святої Марти» в вівторок, 9 квітня 2019 р., Папа Франциск прокоментував перше читання дня із старозавітної Книги Чисел, в якій описується шлях юдеїв через пустелю: «Тими днями юдеї рушили від Гор-гори шляхом до Червоного моря, щоб оминути Едом-землю. Та люди в дорозі підупали на дусі, і почали вони нарікати на Бога й на Мойсея: “Для чого вивели ви нас із Єгипту, – щоб повмирати в цій пустелі? Хліба нема, води нема, а той легенький хліб вже набрид нам!”» (Чис 21, 4-5).

Дух втоми позбавляє надії

Святіший Отець пояснив, що, втікаючи з єгипетської неволі, юдеї спочатку були повні ентузіазму й надії, але в дорозі їх опанувала втома і вони почали нарікати на Мойсея. Дух втоми, за його словами, позбавляє надії, бо вона спонукає нас звертати увагу на негативний бік обставин, в яких ми перебуваємо, забуваючи про все добре, що ми отримали.

Дух втоми спонукає християн постійно жити в незадоволенні: нічого нам не подобається, все погано. На цю рису вказував також Христос, коли порівнював людей, що не приймали пророків, до дітей, що граються й відкидають всі іграшки, які їм пропонують.

Незадоволені християни

Проповідник зазначив, що багато християн живуть у незадоволенні, нарікаючи на все. Вони прив’язані до невдачі та до відчаю, створюючи, таким чином, простір для діяльності диявола. Такі християни, за словами Папи «бояться одужання, не витримують утішення» і воскресіння Господа, бо вони більше прив’язані до невдоволення, втоми й невдачі.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty + 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh