Духовне

Івано-Франківськ готується до загальноміської Хресної Дороги

9 квітня, в Архієпархіальному управлінні, що по вул. Василіянок, 64, відбулася прес-конференція щодо особливостей проведення цьогорічної Хресної Дороги вулицями міста Івано-Франківська.

Поспілкуватися з представниками ЗМІ прийшли Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, Синкел у справах духовенства та священичих родин митр. прот. Олег Каськів; Ректор Духовної семінарії прот. Олесь Будзяк; Ігумен і парох храму Царя Христа прп. о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ та Голова комісії у справах родин о. Юрій Прилепський. Модерував зустріч прес-секретар Архієпархії о. Володимир Лукашевський.

Цьогоріч Митрополича Хресна Дорога вулицями Івано-Франківська відбудеться у неділю – 14 квітня. Молитовна хода розпочнеться о 14:00 год. від парафії Царя Христа (мікрорайон Майзлі), що на вулиці Незалежності, та пройде до Архікатедрального Собору Воскресіння Христового УГКЦ. Очолить молитву Архієпископ і Митрополит Владика Володимир Війтишин.

Про це повідомив Митрополит Володимир. Особливістю цьогорічної ходи стане спільна молитва за мир та спокій в нашій Батьківщині Україні, а також і той факт, що вона проводиться з нагоду Року родин.

«Щороку Хресна дорога вулицями Івано-Франківська збирає щораз більше охочих спільно помолитися до Господа в своїх намірах. Ми присвятимо Хресну дорогу нашим родинам – адже з родини починається все живе», – сказав Митрополит і закликав підкріпити молитву постом.

В свою чергу, о. Олег Каськів розповів про постійне збільшення кількості людей, які беруть участь у Хресній Дорозі, а зокрема молоді. Він також пригадав, що вперше загальноміську Хресну Дорогу провели 22 роки тому та розповів в загальному що це за молитва.

«Традиційно на Хресну Дорогу, яку проводимо в 5 неділю Великого посту в м. Івано-Франківську приходить багато прочан, людей різного віку. Ласкаво просимо всіх бути чуйними та ввічливими один до одного, допомогти пройти Хресний хід старшим людям та дітям та людям з обмеженими можливостями», – зауважив о. Олег.

Він також наголосив на важливості участі в цій спільній молитві, оскільки таким чином, матимемо нагоду всенародно випросити у Господа довгоочікуваний мир для Батьківщини.

До особливого молитовного порядку закликав Ректор Духовної семінарії прот. Олесь Будзяк. Він наголосив на тому, що Хресна Дорога – це молитва, а тому йдучи процесією, маємо зберігати молитовний порядок.

Ігумен і парох монастиря оо. Василіян прп. о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ повідомив про порядок несення Хреста під час міської Хресної Дороги.

«Як і в попередні роки, наш маршрут є незмінним. Однак змін зазнав власне порядок несення Хреста. Так на 8-ій стації його нестимуть сім’ї загиблих воїнів АТО/ООС. Таких сімей маємо 116 і нажаль ця цифра знову росте. Оскільки цьогорічна Хресна Дорога присвячена родинам, думаю, це буде досить символічним жестом. На зміну їм на 9-ій стації хрест понесуть Воїни АТО/ООС, військові і Національна Гвардія, які є продовжувачами справи наших загиблих героїв», – каже о. Йосафат.

Опісля хрест понесуть до Катедри, де традиційно щороку закінчується Хресна хода.

Про те, чому цей рік обрали саме Роком Родини та про основні проблеми наших сімей розповів отець, який власне з ними працює – Голова комісії у справах родин о. Юрій Прилепський. На його думку, в цьому році ми покликані поставити наші сім’ї в центр суспільної уваги, щоби зрозуміти їхні потреби та проблеми та надати відповідну душпастирську підтримку.

«Хочу наголосити, що наша Церква завжди опікувалась, опікується та буде опікуватися нашими родинами. Саме тому ця наша спільна хода є можливість в черговий раз помолитися та просити Божого благословення для наших родин», – вважає о. Юрій.

Пригадуємо, що Хресна Дорога відбудеться у неділю – 14 квітня. Молитовна хода розпочнеться о 14:00 год. від парафії Царя Христа (мікрорайон Майзлі). На завершення спільного моління в Архікатедральному Соборі будуть виставленні до починання мощі Блаженних новомучеників Станіславівських: Симеона Лукача та Івана Слезюка.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України