Зустрічаючись з волонтерами зі Сардинії, Святіший Отець наголосив на важливості об’єднання зусиль на служінні потребуючим
«Служіння солідарного волонтерства – це рішення, яке робить нас вільними та відкритими на потреби ближнього», – сказав Папа Франциск, зустрічаючись у п’ятницю, 30 листопада 2018 р., з представниками «Центру Волонертства Солідарної Сардинії», який згуртовує різні волонтерські об’єднання цього острівного італійського регіону, з нагоди його 20-річчя.
Відкритість на ширші горизонти
Глава Католицької Церкви подякував волонтерам за всю їхню діяльність на користь найслабших верств населення Сардинії, зосереджуючись при цьому також і на деяких найбідніших країнах світу.
«Це слід підкреслити, бо це знак того, що ви не залишаєтеся в ізоляції та, незважаючи на великі потреби в своєму домі, відкриваєте горизонти своєї солідарності», – сказав він, вказуючи теж на важливість об’єднання зусиль різних волонтерських організацій, завдяки чому служіння стає ефективнішим, а також на важливість співпраці з інституційними осередками території.
Не втрачати людяного виміру
«Культура солідарності та безкорисливості є характерною ознакою волонтерства та робить конкретний внесок у будування братерського суспільства, в центрі якого – людська особа», – зазначив Святіший Отець, звернувши увагу на те, що ця культура черпає натхнення з християнського коріння, тобто, «любові до Бога та ближнього».
«Завдяки цим євангельським “живильним сокам”, допомога зберігає свій людяний вимір та не знеособлюється. Саме тому ви, волонтери, – сказав Папа, – не займаєтесь доповненням соціального служіння, але робите внесок у творення людяного та християнського обличчя нашого суспільства».
Пробуджувати суспільну чутливість
За словами Святішого Отця, солідарне волонтерське служіння – це вибір, який «вчиняє вільними та відкритими на потреби ближнього, на вимоги справедливості, на захист життя та збереження створіння». Тому він заохотив слухачів «пробуджувати в громадській думці необхідність дбати про спільне добро й підтримувати слабких та убогих».
«Сьогодні існує велика потреба в свідках доброти, лагідності та безкорисливої любові. Існує потреба у витривалих людях, які долають труднощі в дусі єдності, ставлячи в основі всього остаточну мету – служіння ближньому», – сказав Папа.