Духовне

Папа до рабинів: Переживаємо період плідного діалогу

Католики та євреї «переживають плідний період діалогу». Про це Папа Франциск заявив, приймаючи у четвер, 31 серпня 2017 р., у Ватикані представників Конференції Європейських Рабинів, Рабинської Ради Америки й Комісії Великого Рабинату Ізраїлю з питань діалогу зі Святим Престолом. «Протягом останніх десятиліть, – сказав він, – ми змогли наблизитися, ефективно та плідно діалогуючи; ми поглибили наше взаємопізнання та посилили узи дружби».

Представники юдаїзму вручили Папі Францискові приготований ними документ «Між Єрусалимом та Римом». Глава Католицької Церкви відзначив той факт, що в цьому тексті віддається належне Декларації Другого Ватиканського Собору «Nostra aetate», четвертий розділ якої є «дорожньою картою» згаданого діалогу. Адже вона, за його словами, виявила, що «початки християнської віри знаходяться вже, згідно з Божим таїнством спасіння, у патріархах, в Мойсеєві та пророках, й будучи великою спільною духовною спадщиною, спонукає розвивати між нами взаємопізнання та взаємопошану, насамперед, через біблійні студії».

Святіший Отець відзначив, що декларація «Між Єрусалимом і Римом» не приховує також і богословських відмінностей між двома традиціями віри. Однак, «висловлює рішуче бажання тісніше співпрацювати сьогодні та в майбутньому». Цей документ звертається до католиків, називаючи їх «партнерами, близькими союзниками, друзями і братами в спільному шуканні кращого світу, що зможе втішатися миром, соціальною справедливістю та безпекою».

«Інший уривок, – вів далі Папа, – визнає, що “не зважаючи на глибокі богословські відмінності, католики та євреї поділяють спільні вірування” та “ствердження, що релігії повинні застосовувати моральну поведінку й релігійне виховання, а не війну, примус чи суспільний тиск, для здійснення власної здатності впливати й надихати”. Це дуже важливо», – наголосив Глава Католицької Церкви, привітавши гостей з нагоди єврейського нового року, що розпочнеться через кілька тижнів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України