Папа до молоді: Церква бажає почути кожного з вас

Церква прагне почути всю молодь, не виключаючи нікого. На цьому наголосив Папа Франциск, промовляючи до юнаків і дівчат з дієцезій центральноіталійського регіону Лаціо, які у суботу, 8 квітня 2017 р., зібралися на молитовне чування в Папській базиліці Santa Maria Maggiore з нагоди ХХХІІ Всесвітнього дня молоді. Це була перша зустріч, яка зібрала молодь, разом з Наступником святого Петра, безпосередньо залучаючи її до шляху приготування до наступного Синоду Єпископів та Всесвітнього дня молоді в Панамі.

Чування мало форму Літургії Слова, під час якої прозвучали уривки з Євангелії про відвідини Марією Єлизавети та про слова Ісуса, сказані на хресті до Матері та улюбленого учня – святого євангелиста Івана, свідчення молодої черниці та юнака, а також відбулося вшанування символів Всесвітніх Днів молоді – ікони Пресвятої Богородиці та хреста.

«Я мав написану промову, але побачивши вас, почувши два свідчення, мені спало на думку сказати саме це», – зауважив Святіший Отець, який відклав заздалегідь написаний текст, після того, як почув розповідь черниці, що підкреслила радощі й труднощі богопосвяченого життя, не зважаючи на початкові сумніви та падіння, та юнака, який пережив землетрус, трагедію, що прикувала його до інвалідного візка. «Ці страждання навчили мене зауважувати красу малих речей», – сказав серед іншого він.

Папа Франциск, насамперед, наголосив на важливості наступного Синоду Єпископів, присвяченого молоді: «Від Кракова до Панами. Але між ними – Синод. Синод, з якого ніхто з молодих людей не повинен бути виключеним. Хтось скаже, що синод лише для католицької молоді, для молоді, яка належить до католицьких організацій. Що тоді він буде промовистішим… Ні! Синод – це синод для всієї молоді. І молоді люди є його головними дійовими особами». Й це, за його словами, стосується й агностичної молоді, юнаків і дівчат, що віддалилися від Церкви чи почуваються атеїстами.

«Це синод молоді, й ми прагнемо почути всіх. Кожна молода людина має щось, щоб сказати іншим, сказати дорослим і священикам, черницям, єпископам і Папі. Всі ми потребуємо почути вас!» – сказав Святіший Отець, визнаючи, що сьогодні чимало юнаків і дівчат переживають важкі труднощі в своєму житті. Часто молодь не може рушити в дорогу, бо суспільство відкидає її, немов непотріб.

«Вони не мають праці, ідеалів для наслідування, їм бракує виховання та інтегрування. Чимало юнаків і дівчат змушені втікати, емігрувати на інші землі. Сьогодні молодь, як би жорстоко це не звучало, часто здається непотребом. І ми не можемо цього толерувати!» – наголосив Наступник святого Петра, зазначаючи, що одним із завдань майбутнього синоду є сказати: «Ми, молодь, прямуємо вперед! Ми не хочемо бути непотребом! Ми маємо цінності, якими можемо ділитися».

Підкресливши, що синод не є «говорильнею», і що нею не повинен бути також і Всесвітній День Молоді, Папа також доручив сучасній молоді особливе завдання, яким є спілкуватися з дідусями й бабусями: «Це завдання, яке даю вам від імені Церкви: спілкуватися з похилими віком. Хтось скаже, що це нудно, бо вони говорять одне й те ж саме. А ти спробуй почути. Говори з ними, запитуй. Зроби так, щоб вони мріяли, а ти з тих мрій зумів черпати спонуки, аби прямувати вперед, пророкувати й здійснювати ці пророцтва. Такою є ваша місія сьогодні, такої місії сьогодні від вас очікує Церква».

Свою проповідь Святіший Отець завершив, скеровуючи свій погляд до Панами. «Не знаю, чи це буду я, – сказав він, – але там буде Папа і запитає вас: “Ви спілкувалися з похилими віком? Чи взяли їхні мрії та перетворили їх у конкретні пророцтва?” Таким є ваше завдання. Нехай Господь благословить вас».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

7 + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh