Папа до митців: Допомагайте поширювати культуру зустрічі в світі, де ще досі багато страху

«Нехай ваше шукання прекрасного в тому, що ви творите, надихається прагненням служити красі якості життя людей, їхньої гармонії з довкіллям, зустрічі та взаємної допомоги», – побажав Папа Франциск, приймаючи у суботу, 24 лютого 2018 р., членів асоціації «Дияконія краси».

Ця ініціатива зродилася 2012 року в Франції, як церковна площадка для зведення мостів між митцями та Богом, щоб вони ставали свідками Його краси. Членами «Дияконії», що в перекладі з грецької означає «служіння», є музиканти, поети, співаки, художники, архітектори, скульптори, кінематографісти й актори, які намагаються у спільнотний спосіб переживати шукання Істини та своє захоплення. Основоположними моментами діяльності цієї ініціативи є молитва, свідчення, формування, солідарність та участь в діяльності дому митців і подій.

Зустріч зі Святішим Отцем відбулася у контексті симпозіуму, організованого «Дияконією краси» в Римі від 18 до 25 лютого з нагоди літургійного спомину блаженного Брата Анджеліко – Ґвідо ді-П’єтро, відомого італійського ченця-живописця епохи Відродження, що припадає саме на 18 лютого. Того дня Святу Месу з нагоди відкриття симпозіуму в базиліці Санта-Марія-сопра-Мінерва, де похований блаженний, відслужив архиєпископ Ріно Фізікелла, Президент Папської Ради сприяння новій євангелізації.

Вітаючи учасників симпозіуму, Папа передав через них свої щирі вітання «всім митцям, які своїми талантами й захопленням стараються спричинятися до сяяння краси», а також всім тим людям, що перебуваючи в умовах слабкості, «відновлюються завдяки досвідові прекрасного в мистецтві».

Цитуючи лист святого Папи Івана Павла ІІ, який писав до митців, що краса – це покликання, скероване Творцем до митця через дар «мистецького таланту», який повинен приносити плоди, згідно з притчею про таланти, Святіший Отець вказав на те, що саме таке переконання просвічує бачення та динамізм «Дияконії краси».

«Дари, які ви отримали, – сказав Папа Франциск, – є для кожного з вас відповідальністю та місією. В дійсності, від вас очікується, що ви творитимете, не піддавшись опануванню пошуками марнославства чи дешевої популярності, ні, тим більше, часто жалюгідними обрахунками виключно особистої користі. У світі, в якому техніка часто сприймається, як головний ресурс для інтерпретації існування (пор. енцикліка Laudato si’, 110), ви, через свої таланти й черпаючи з джерел християнської духовності, покликані запропонувати “альтернативний спосіб розуміння якості життя та спонукати до пророчого й споглядального стилю життя, здатного глибоко радіти, не будучи опанованим споживацтвом” (пор. енцикліка Laudato si’, 222), та служити створенню й захистові “оаз прекрасного” в наших містах, надто часто забетонованих і бездушних».

У цьому контексті Святіший Отець також заохотив митців розвивати свої таланти для того, щоб робити свій внесок в «екологічне навернення, яке визнаватиме високу гідність кожної людської особи, її особливу цінність, креативність та здатність підтримувати спільне добро». «Заохочую вас в цій “Дияконії краси” поширювати культуру зустрічі, зводити мости між людьми й між народами у світі, в якому височіє ще багато мурів задля страху перед іншими», – додав він.

Глава Католицької Церкви, цитуючи Апостольське напоумлення “Evangelii gaudium”, закликав митців також свідчити через своє мистецтво про те, що вірити в Ісуса Христа та слідувати за ним не лише є «вірною та правильною справою, але також – прекрасною, здатною наповнити життя новим блиском і глибокою радістю, навіть і серед випробувань».

«Церква розраховує на вас в тому, щоб зробити відчутною невимовну Красу любові Бога, щоб дозволити кожному відкрити прекрасність бути любленими Богом, наповненими Його любов’ю, щоб нею жити й свідчити про неї через уважність до інших, особливо, до виключених, поранених, відкинених в наших суспільствах», – сказав Папа, промовляючи до митців.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fifteen − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh