Духовне

Папа до греко-католиків Словаччини: свідчити за прикладом мучеників

Приймаючи на окремій аудієнції 6 жовтня 2018 р. паломників з Пряшівської архиєпархії в Словаччині, Папа заохотив їх наново відкривати й зберігати візантійську традицію.

Понад 1300 паломників з Пряшівської архиєпархії в Словаччині беруть участь у подячному паломництві до Риму з нагоди 200-річчя її заснування та інших важливих ювілеїв: 50-річчя відродження греко-католицької Церкви в Словаччині, 10-річчя реформування структур греко-католицької Церкви та утворення Папою Венедиктом ХVI митрополії з осідком у Пряшові, якій підпорядковані дві єпархії – в Кошице та Братиславі, а тепер також Словацька греко-католицька єпархія з осередком у Торонто, Канада, як також 130-річнця з дня народження блаженного єпископа-мученика Павла Ґойдича, ЧСВВ. У програму прощі 6-7 жовтня входили 4 загальні програми.

Зустріч з Папою Франциском

Золотими літерами в сучасній історії греко-католиків Словаччини записалась спеціальна аудієнція у Вселенського Архиєрея Франциска, що відбулась у суботу 6 жовтня 2018 року в залі імені Павла VI у Ватикані, його привітання та Апостольське благословення.

Святішого Отця вітав архиєпископ-митрополит Ян Баб’як, ТІ, який бере участь у Синоді Єпископів у Ватикані. Він вручив йому копію чудотворної ікони Краснобрідської Богородиці, яка вславилась численними чудесами.

Слово Святішого Отця до паломників

Папа Франциск, розпочинаючи своє звернення до паломників, пригадав слова святого Папи Івана Павла ІІ, який під час Апостольського візиту для  Пряшева 1995 року порівняв ідентичність та місію греко-католицької спільноти з красою оточуючої природи, вказуючи, що Сам Господь збагачує Свою Церкву різноманітністю форм і традицій, яка, згідно з ІІ Ватиканським Собором, не шкодить єдності Церкви, а, навпаки, її виявляє. Святіший Отець пригадав історію створення Пряшівської єпархії, яка, відділена від Мукачівської, в свою чергу, стала матір’ю інших єпархій.

«Слідуйте за  яскравим прикладом блаженних єпископів-мучеників Павла Ґойдича та Василя Гопка», – мовив Святіший Отець, закликаючи Владик поширювати доброту, мир, великодушність та лагідність, з глибоким смиренням і простотою, йдучи слідами Христа, Який прийшов служити, а не щоб Йому служили.

Його Святість привітав священиків й, окремо, священичі родини, які покликані виконувати особливу місію в сучасному світі, де ставиться під сумнів сам ідеал сім’ї, закликаючи їх давати приклад зразкового родинного життя, а все духовенство – бути готовими дати приклад такої ж вірності як їхні попередники, хоч тепер немає прямого переслідування, але існують інші труднощі та небезпеки. Богопосвячених осіб Папа закликав наслідувати приклад блаженного мученика Методія Трчки.

Святіший Отець вказав, що європейський континент, як Схід, так і Захід, потребує наново відкривати своє коріння та власне покликання, адже саме з християнського коріння зростають міцні дерева, які приносять плоді в повній пошані до гідності людини, в  у кожному стані та на кожному етапі життя.

Зберігайте свою візантійську традицію

Папа Франциск закликав вірних греко-католицької Церкви Словаччини зберігати свою візантійську традицію, яку він сам вже з молодих літ навчився розуміти й любити, звертаючи особливу увагу на євангелізацію та катехизацію, головними дійовими особами яких, ще раніше, ніж пастирі, є батьки та бабусі й дідусі, що першими навчили молитов та християнського сенсу життя. Він подякував їм, а також  і вихователям, за незамінне свідчення.

Закінчуючи своє слово до греко-католиків Словаччини з нагоди їхнього подячного ювілейного паломництва, Вселенський Архиєрей вручив їх під покров Пресвятої Богородиці, щоб Вона захищала Церкву в цей час випробувань та чувала над Синодом Єпископів про молодь, який недавно почався, та уділив Апостольське благословення. А під час співу Марійського гімну, Папа Франциск довго молився перед копією чудотворної Краснобрідської Богородиці, яка зберігається у Василіянському монастирі в Словаччині.

Головні святкування 200-річчя створення Пряшівської єпархії відбулись у Словаччині 20-23 вересня. В них брав участь кардинал Леонардо Сандрі, Префект Східної Конгрегації.

Історія створення Пряшівської єпархії

Пряшівська єпархія була канонічно створена 1818 року шляхом відокремлення від Мукачівської єпархії. До неї ввійшли 194 парафії та понад 150 тисяч вірних. 1939 року, внаслідок зміни кордонів, в Словацькій республіці опинилось ще  коло 80 парафій, для яких була створена Апостольська Адміністрація, підпорядкована Пряшівському єпископові.  30 січня 2008 року Папа Венедикт ХVI реформував структуру Пряшівської архиєпархії, створивши митрополію.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.