Папа: Церква – жінка й мати, як Пречиста Діва Марія

«Церква є жіночою», вона «є матір’ю», а коли забракне цієї риси, вона стає «доброчинною асоціацією чи спортивною командою». Такими думками Папа Франциск поділився, проповідуючи під час Святої Меси в каплиці «Дому святої Марти» в понеділок, 21 травня 2018 року. Цього дня вперше, після оприлюднення в березні цього року декрету «Ecclesia Mater» Конгрегації Божественного культу, відзначалося свято Пресвятої Марії, Матері Церкви.

«Мати Ісуса» і материнство Церкви

Святіший Отець звернув увагу на те, що в Євангеліях Марію завжди названо «Матір’ю Ісуса», а не, наприклад, «дружиною чи вдовою Йосифа». Її материнством пронизані всі Святі Писання, від Благовіщення до кінця. І цю властивість від самих початків зауважили Отці Церкви, як рису, яка також притаманна Церкві.

«Церква є жіночою, бо є “нареченою”. Але також вона є матір’ю, яка приводить на світ. Нареченою і матір’ю. Але Отці Церкви йдуть далі й кажуть: “Також і твоя душа є Христовою нареченою й матір’ю”. І з цього наставлення, що походить від Марії, Яка є Матір’ю Церкви, можемо зрозуміти материнський вимір Церкви, без якого вона втрачає свою справжню ідентичність та стає доброчинною організацією чи футбольною командою, чи ще чимось, але не Церквою», – сказав проповідник.

За словами Папи, лише Церква з жіночим виміром може бути «плідною», згідно з наміром Бога, «Який захотів народитися від жінки, щоб показати нам цей шлях». І важливо, аби Церква ніколи не втрачала цього виміру, без якого вона стає «нездатною любити та безплідною». «Без жінки Церква не прямує вперед, бо вона є жіночого роду. А це наставлення жінки вона приймає від Марії, бо так захотів Ісус», – наголосив Святіший Отець.

Материнська ніжність

Чесною, якою найбільше відзначається жінка, як зауважив далі проповідник, є ніжність. Про народження Ісуса євангелист розповідає, що Вона, «породивши Сина свого первородного, повила Його пеленами й поклала в яслах»: смиренно та лагідно опікуватися – це характерні риси мами.

«Церква, яка є матір’ю, прямує вперед дорогою ніжності. Їй відома мова великої мудрості, що випливає з ласкавості, з мовчання, співчутливого погляду», – підсумував Папа, додаючи, що також кожна людина, яка живе приналежністю до Церкви та усвідомлює, що вона є матір’ю, повинна прямувати вперед тим самим шляхом, тобто, бути «лагідною, усміхненою, переповненою любов’ю».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

thirteen + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh